آبشار آتشین یوسمیت

اگر به کالیفرنیا سفر کرده باشید حتما نام آبشار یوسمیت به گوشتان خورده این آبشار جالب ترین پدیده های گردشگری در کالیفرنیا است که در پارک ملی

یوسمیت کالیفرنیا قرار دارد.

در این ابشار به هیچ عنوان رنگ آبی دیده نمی شود به هورستیل فایرفال معروف است.این آبشار رنگی نارنجی و بسیار عجیب دارد و کاملا طبیعی است.

آبشار هورس تِیل  به معنی دم اسب است  که در پارک ملی یوسمیت  کالیفرنیا یک نمایش شگفت انگیز است.

این آبشار فصلی در اوایل زمستان و اوایل بهار جریان دارد و در سمت شرق ال کپیتان به پایین می ریزد، و در پس زمینه آن یکی از برجسته ترین دیوارهای گرانیت در کل پارک دیده می شود.

آبشار آتشین یوسمیت بسیار بسیار با  ظرافت است و نیاز به تعدادی از مواد تشکیل دهنده دارد که با هم ترکیب شده و بتوانند این درخشش زیبا را به وجود آورند.

اول و مهم تر از همه این است که آبشار باید جاری باشد، پس می توان گفت که هوا باید آنقدر گرم باشد که بتواند برف های منتهی به این آبشار را آب کرده تا آبشار را به جریان درآورد.

اگر هوا زیادی سرد باشد، همانطور که انتظار می رود برف ها به صورت یخ باقی خواهند ماند و آبشار آتشین یوسمیت، به جریان نخواهد افتاد.

این آبشار به طور کلی توسط آب شدن برف ها و نه هیچ روش دیگری به وجود می آید که هیچ رودخانه یا جویباری به این آبشار نمی رسد، در دیگر مواقع سال که از آب شدن برف ها می گذرد و یا هوا بسیار سرد است، آن را نخواهید دید.

آبشار آتشین یوسمیت دومین آبشار بلند در دره یوسمیت است که بدون هیچ منبع رودخانه ای، آب از آن جریان پیدا می کند.