به گزارش ایسنا، «جبرئیل نوکنده»، مدیرکل موزه ملی ایران با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایشگاهی از آثار دوره پیش  از تاریخ ایران تا قبل از هخامنشی در اواخر سال ۱۳۹۵ در شهر بُن آلمان برگزار می شود.

او گفت: با هدف تحکیم همکاری های فرهنگی و پژوهشی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و تالار هنری و نمایشگاهی جمهوری فدرال آلمان در حوزه همکاری های موزه ای یادداشت تفاهمی به امضای مدیر موزه ملی ایران و مدیر تالار هنری و نمایشگاهی آلمان رسید که به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

وی موضوع اصلی این یاداشت تفاهم را برگزاری نمایشگاهی از مواد باستان شناختی پیش  از تاریخ ایران، از آغاز تا قبل از دوره هخامنشی در ماه مارس ۲۰۱۷ دانست و ادامه داد: از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهمِ همکاری، برگزاری نمایشگاه آثار ایران در فهرست میراث جهانی در جنب نمایشگاه آثار باستان شناختی، آموزش نحوه برگزاری نمایشگاه های اشیاء موزه ای و معماری نمایشگاه ها، همکاری در زمینه پروژه های مرمت اشیای فرهنگی هنری برای ارائه در نمایشگاه، و برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه موزه داری است.

به گفته وی، همچنین در این نمایشگاه علاوه بر آثار موزه ملی از سایر موزه های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، آثار انتخاب و به نمایشگاه ارسال می شود.

نوکنده تاکید کرد: موزه ملی ایران تاکنون ۲۷ نمایشگاه خارجی در کشورهای مختلف جهان برگزار و تلاش کرده تا غنای فرهنگ ایران را به جهانیان نشان دهد، بنابراین این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصه بین الملل تأثیرگذار بوده است.

دنیای سفر