انفجار گردشگری در هند

تور هند یکی از مجبوب ترین تورهای مسافرتی بین گردشگران است هند از مکان های گردشگری زیادی با مناظر عالی برخورد دار است.

پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) برای سال ۲۰۱۶، صرف هزینه حدود ۲۶۱ میلیارد دلار برای سفر در خارج از کشور بود اما این مبلغ حدود یک پنجم هزینه‌ای بود که گردشگران  خرج  سفر خود کردند.

عادات سفر چینی ها  در حال تغییر دادن جهان است. قشر متوسط پادشاهی میانه (کشور چین) با آمار ۱۴۵ میلیون سفر به خارج از کشور در سال در حال حرکت و خرج کردن است؛ چیزی بیشتر از تمام کشورها می باشد.

در جنوب چین، کشور رو به رشد هند  و طبقه متوسط (۲۵۰ میلیون نفر از جوانان جمعیت ۱٫۳ میلیارد نفری هند دارای تلفن هوشمند هستند)، شروع به رقابت با همتای منطقه‌ای خود کرده است. در کمتر از ۱۰ سال، شورای جهانی سفر و گردشگری انتظار دارد که هند تبدیل به چهارمین قطب اقتصادی سفر و گردشگری پس از چین, ایالت متحده آمریکا و آلمان شود.

البته در حال حاضر مسافران بیشتری نسبت به گذشته به هند می‌روند. دو دهه قبل حدود ۲٫۴ میلیون نفر توریست بین‌المللی در سال به هند سفر می‌کرد؛ این مقدار در سال ۲۰۱۷، پنج برابر شد و راز انفجار اصلی در سفرهای داخلی نهفته است. حدود ۹۰ درصد مسافران در هند، هندی هستند.

در سه سال گذشته، محبوب‌ترین مقصد گردشگری در میان آن‌ها، ایالت تامیل نادو (state of Tamil Nadu) در جنوبی‌ترین بخش هند به دلیل وجود اشتیاق مسافران برای بازدید از معابد، بوده .

تاج محل

تاج محل

صنعت گردشگری در این شبه قاره، بیش از ۲۳۰ میلیون دلار درآمد تولید کرده که در مقایسه با تولید ۲۰۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶، پیشرفت قابل توجهی داشته است.

این کشور وسیع گزینه‌های زیادی برای ارائه دادن به علاقه‌مندان دارد؛ ۳۶ مکان میراث جهانی و ۱۰۳ پارک ملی بعلاوه تاج محل در آگرا دژهای روی تپه راجستان ، شهر مقدس بنارس (Varanasi) و بقیه جاذبه‌های میان کوه‌های هیمالیا و سواحل گوا.

به تمام جاذبه‌های ذکر شده، جنگل هایی  پر از حیات وحش و حیواناتی چون ببرها، فیل‌ها و آخرین شیرهای آسیایی را اضافه کنید.

هیچ کشوری به این اندازه مناسب نیست که فرصت گرفتن بازار سفر ماجراجویانه را داشته باشد و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۳، به درآمد ۱٫۳ میلیارد دلاری در سال برسد.