باغ گل کوکنهوف در هلند

چندین دهه است  که اسم هلند با لاله گره خورده است و میلیون ها دلار صرف صنعت پرورش گل لاله در این کشور شده است.

گفته می شود که اولین بار در قرن شانزدهم بود که ترکیه ای ها گل لاله را به هلند شناساندند اما قطعا در هیچ جای دیگری مثل هلند نمی توان چنین چیز شگفت آوری داشت.

باغ گل کوکنهوف هلند یک باغ بسیار بزرگ از گل های لاله و نرگس های زرد رنگ و بسیاری نمونه های دیگر گل است که بازدید از این باغ به هر کسی که سفر به هلند را در پیش رو دارد.

این باغ در شهر آرام و دنج لیزل و در کشور هلند واقع شده است و بزرگ  ترین باغ بهاری هلند است که در جنوب شهر معروف آمستردام است.

هر ساله باغ گل کوکنهوف هلند از نیمه های مارس تا نیمه های می بسته به شرایط آب و هوایی باز می شود و برای ورود به این باغ باید بلیت تهیه کرد.

باغ گل کوکنهوف هلند بسیار بزرگ است پس حداقل باید ۲ الی ۳ ساعت کامل برای آن زمان کنار بگذارید.

در این باغ مکان هایی برای پذیرایی و خرید اسنک هم وجود دارد.

این باغ در ۳۵ کیلومتری جنوب شهر آمستردام و در ۲۲ کیلومتری جنوب فرودگاه بین المللی شیفول است که اگر که در شهر آمستردام مستقر بودید، می توانید با قطار خودتان را به شیفول و از آن جا با اتوبوس به کوکنهوف بروید، ضمن این که خیلی راحت، کم هزینه و بی دردسر است.

باغ گل کوکنهوف در هلند از معروف ترین باغ های گل در جهان و یکی از زیباترین باغ های گل در دنیا هم هست.

در مورد این پارک باید بدانید که ۳۲ هکتار وسعت دارد و گل هایی که در این باغ می بینید تماما با دست و بدون کمک هیچ ابزار و ماشینی، به هنرمندانه ترین شکل ممکن کاشته شده اند.

Keukenhof Gardens