خط هوایی ملی امارات متحده عربی، توسط مجله بین‌المللی “جهان حمل و نقل هوایی” به عنوان خط هوایی سال ۲۰۱۶ انتخاب شد. ‏

 

مجله Air Transport World – ATW یک مجله معتبر و مرجع صنعت هوانوردی است که به صورت ماهیانه منتشر شده و دفتر مرکزی آن در ایالات متحده آمریکا است. ‏

 

عنوان خط هوایی سال ۲۰۱۶ با ارزیابی و مطالعه دقیق بیش از ۱۰۰ خط هوایی در سراسر جهان به «اتحاد» اعطا شده و جایزه ویژه آن در چهل و دومین مراسم سالیانه جوایز بهترین دستاوردهای سال خطوط هوایی جهان که در ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۶ در سنگاپور برگزار می‌شود، به این خط هوایی اعطا خواهد شد. ‏ ‏

 

کلیه زوایا و جنبه‌های خطوط هوایی در پروازهای مسافری، سرویس‌های زمینی و فرودگاهی و پروازهای باری برای انتخاب خط هوایی سال ۲۰۱۶ مورد ارزیابی دقیق و مقایسه قرار گرفته‌اند.

 

اتحاد در سال ۲۰۱۵ با افزودن شش مسیر جدید، تعداد کل مقاصد پروازی خود را به ۱۱۶ مقصد در سراسر جهان افزایش داده و با دریافت اولین هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر و ایرباس A380 خود، تعداد کل هواپیماهای ناوگان تجاری‌اش را به ۱۲۰ فروند رسانده است. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی تعداد کل مسافران امسال اتحاد به ۱۷ میلیون تن بالغ شود که نسبت به پارسال افزایشی بیش از دو میلیون تن را ثبت خواهد کرد.

 

علاوه بر این در ماه جاری میلادی اتحاد موفق به کسب عناوین “بهترین فرست کلاس” و “بهترین خط هوایی دور پرواز” در خاورمیانه و آفریقا از تنها پورتال جامع درجه‌بندی خدمات و ایمنی خطوط هوایی در سراسر جهان شد.

 

اتحاد خط هوایی ملی امارات متحده است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و مرکز آن در ابوظبی واقع است. اتحاد پروازهای خود به تهران را از دسامبر سال ۲۰۰۶ آغاز کرده و در حال حاضر با ۱۰ پرواز در هفته تهران و ابوظبی را به یکدیگر متصل می‌کند.

منبع : ایسنا