برج اوستانکینو  مسکو

برج اوستانکینو یکی از جاذبه های  گردشگری منحصربفرد مسکو است و با بالا رفتن از آن چشم اندازهای جذابی از این شهر را می بینید.

این برج با ارتفاع ۵۴۰ متر ایستگاه تلویزیون و رادیو مسکو است اما جنبه توریستی هم دارد.

برج اوستانکینو بلندترین برج اروپا و یازدهمین برج بلند سراسر دنیا به شمار می رود.

گردشگران زیادی در سفر به مسکو علاوه بر بازدید از موزه ها و کلیساها از این برج هم دیدن می کنند و با جاذبه ای متفاوت در این شهر روبرو می شوند.

برج اوستانکینو (Ostankino Tower) با ۵۴۰ متر ارتفاع، انگار زمین را به آسمان پیوند زده است و در طبقات بالایی اش سکویی هست که می توانید به آنجا بروید و نظاره گر چشم اندازی رویایی از شهر مسکو باشید.

از آنجایی که این برج یک ایستگاه تلویزیونی است سیگنال‌هایی را توسط شبکه مخابراتی بی‌سیم منتشر می کند تا شبکه های تلویزیونی و رادیویی قادر به پخش برنامه های خود باشند.

این برج به خاطر معماری و موقعیت منحصربفردش تبدیل به یکی از بزرگ ترین قطب های ارتباطی مسکو شده و تجهیزات و امکانات بینظیری هم دارد.

در ساخت و طراحی این برج جدید از یک زنبق وارونه و گلبرگ هایش الهام گرفته شده است.

ساخت این برج حدود ۴ سال طول کشید و استفاده از بتون های خاص در آن باعث شد تا بنایی ساده و مستحکم به وجود بیابد در عین حال، در قسمتی

از طبقه های آن هم از شیشه های مقاوم استفاده شده تا برج را آسیب ناپذیر کند.

در سال ۱۹۹۴ قرار بود که با اضافه کردن یک آنتن، ارتفاع برج به ۵۶۱ متر برسد اما کمبود منابع مالی مانع از این کار شد با این حال این برج

بیش از ۵۰ سال است که بلندترین بنای اروپا به شمار می رود.