جشنواره شهر شاد شکلاتی پاییز امسال در مشهد

نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص برنامه هایی جهت معرفی جاذبه های گردشگری مشهد و به نقل از ایسنا اعلام کرد:

گردشگری کودک و یا اولین جشنواره شهر شاد شکلاتی را در مشهد برگزار خواهد شد که برنامه ریزی های آن انجام شده است، ابتدا قرار بر این بود این رویداد در شهریورماه رخ دهد، اما چون در این ماه زیاد مناسبت داریم و مشهد میزبان زائران زیادی می باشد، این رویداد را در پاییز ۹۷ و بعد از ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

همچنین ایشان نیز در ادامه افزودند:

اقداماتی انجام شده تا ما یک آلبوم کامل از هر آنچه که در مشهد در حوزه گردشگری موجود می باشد را داشته باشیم و به کمک این ظرفیت های لیست شده، می توانیم برنامه هایی مثل جشنواره شهر شاد شکلاتی را آماده اجرا داشته باشیم و تورهایی در جهت سرمایه گذاری تعریف کنیم.

طبیعتا بخشی از اهداف ما، به اجرای رویدادها مربوط می شود. همه ما می دانیم که مشهد یک مقصد گردشگری مهم در ایران به حساب می آید، اما با برنامه ریزی فعالیت های جدید موجب می گردد افراد این مقصد را به سایرین توصیه کنند و خاطرات خوش و تجربیات سفر را با دیگران به اشتراک بگذارند، بر همین اساس سعی کردیم رویدادها را در جهت معرفی و تقویت ظرفیت ها باشد.

شالچیان در خصوص برنامه های اجرا شده در این خصوص نیز اعلام کرد:

در نوروز گذشته، خیابان غذا را افتتاح کردیم که رخداد بسیار خوبی بود و بازتاب مطلوبی را نیز به همراه داشته بود.

از این تجربه پژوهش خوبی به دست آمد و کسانی که بازدید می‌کردند، رضایت مندی نسبتا مطلوبی داشتند و چون همزمان با نوروز بود، تعدادی از گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده بودند، در صفحات مجازی خود توضیحاتی داده بودند و برایشان جالب بود که مفهومی به نام خیابان غذا چه معانی فرهنگی را دارا می باشد و چگونه مراسم، آیین‌ها و برنامه‌های ما در دل این رویداد و به این بهانه که در دنیا مشترک است، به خوبی معرفی شده است.

یکی دیگر از این دست اقدامات، به مناسبت روز صنایع دستی، فراخوانی منتشر کردیم تا سوغات هویتی مشهد را شناسایی کنیم و خوشبختانه از استقبال خوبی برخوردار بود و همچنین این بازتاب موجب شد تا ما امیدوار باشیم تا بتوانیم یک سوغات واحد و مشخص به نام سوغات خاص مشهد را معرفی کنیم.