بزرگ ترین دریاچه ایتالیا گاردا

دریاچه گاردا یکی از زیباترین و  محبوب ترین مقاصد گردشگری شمال ایتالیاست و گردشگران زیادی در سفر به ایتالیا از آن دیدن می کنند.

این دریاچه پر  از تضادهاست، بزرگ ترین و محبوب ترین دریاچه ایتالیا در مسیر شهرهای ونیز و میلان قرار دارد و قلب تپنده ی بخش های شمالی ایتالیا است .

ساحل این دریاچه حدود ۱۵۰ کیلومتر کشیده شده و ۳ ناحیه و ۱۵ شهر کوچک را در بر گرفته است  این دریاچه مقصدی عالی برای همه ی سلیقه هاست و تمامی شهرهای اطرافش خصوصیت و فرهنگ خود را حفظ کرده اند.

چشم اندازهای کوهستانی، روستاهای تپه ای و شهرهای بندری در سواحل باریک تر و شمالی تر دریاچه گاردا قرار گرفته اند.

فرصت های ماجراجویانه ی زیادی در اختیارتان است؛ می توانید فقط در دامنه ی تپه های مالسزیون (Malcesine) راه بروید و یا به تفرجگاه سنگ فرش شده ی لیمون (Limone) بروید.

نسیم هایی که در نواحی شمالی دریاچه می وزد اینجا را به جایی عالی تبدیل کرده هر چند که خیلی ها ورزش های آبی این ناحیه را هم دوست دارند.

حتی اگر به اندازه ی کافی ماجراجو نیستید تا به این تفریحات تن دهید می توانید در کنار ساحل بنشینید و در حالی که مشغول خوردن بستنی ایتالیایی هستید ساعت ها به آب خیره شوید و لذت ببرید.

قسمت جنوبی دریاچه گاردا پهن تر و عریض تر است، این قسمت شامل شبه جزیره سیرمیون هم می شود. آب و هوای ملایم و مدیترانه ای باعث رشد درختان زیتون و بیشه های لیمو شده که برای ناحیه ای تا این حد دور از خط استوا کمی عجیب به نظر می رسد.

سواحل سنگ ریزه ای شهرهای گاردا و دسنزانو با آب های آبی رنگ و زلال جایی عالی برای گذراندن یک روز آفتابی هستند. محیط درخشان، آب و هوای معتدل، گونه های گیاهی (به ویژه بیشه های زیتون و لیمو، درختان پرتغال و نخل) به همراه چشم اندازهای جادویی که در پس زمینه ی بقایای تاریخی و فرهنگی اند این دریاچه را تبدیل به جذاب ترین مقصد گردشگری ایتالیا کرده.

این دریاچه با آب های زلال و آبی مقصدی منحصربفرد است جایی که گردشگران و مهمانان می توانند غرق در آرامش، تفریح، ورزش و هیجان کشف یک مکان جدید شوند.

یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری کنار دریاچه شهر باستانی سیرمیون (Sirmione) است که رستوران ها، بازارها، مغازه ها و کافه های متنوعی دارد.