بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸

وبسایت اسکای ترکس (Skytrax) هر ساله لیست بهترین فرودگاه های جهان را منتشر می کند. امسال نیز پس از بررسی فرودگاه های سراسر جهان و بررسی خدمات و رضایتمندی مسافران، بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.

فرودگاه چانگی سنگاپور بار دیگر به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شد و جالب اینکه ۵ فرودگاه برتر دنیا همگی از قاره آسیا هستند.

اگر از الان تا سال دیگر قصد سفر دارید می توانید با مرور این لیست مطمئن شوید که به یکی از بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ سفر خواهید کرد.

وبسایت اسکای ترکس که در زمینه صنعت هواپیمایی فعالیت می کند مراسم اهدای جوایز سالانه خود را ماه پیش در نمایشگاه بین المللی Terminal Expo در استکهلم سوئد برگزار کرد.

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور رکوردی بی نظیر را کسب کرد و برای ششمین سال پیاپی عنوان بهترین فرودگاه جهان را کسب کرد. امکانات و تسهیلات رفاهی یکی از برجسته ترین امتیازات این فرودگاه جنوب شرق آسیا بیان شده است.

همان طور که گفتیم فرودگاه های آسیا توانستند در صدر این لیست قرار بگیرند و ۵ فرودگاه برتر را از آن خود بکنند. فرودگاه های اروپایی نیز عملکرد قابل قبولی داشتند.

اما در مورد آمریکای شمالی با وضعیت مساعدی روبرو نیستیم: تنها یک فرودگاه از آمریکای شمالی توانست خود را در بین ۱۵ فرودگاه برتر دنیا قرار دهد.

جالب اینکه در بین ۲۵ فرودگاه برتر هیچ فرودگاهی از ایالات متحده به چشم نمی خورد و فرودگاه بین المللی دنور (Denver International Airport) در رده ۲۹ این لیست قرار گرفته است.

۱-فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی برای ششمین سال متوالی توانست در صدر بهترین فرودگاه های جهان قرار بگیرد. فرودگاه چانگی سالانه به جابجایی بیش از ۶۲ میلیون مسافر می پردازد و شانزدهیم فرودگاه پررفت و آمد در جهان محسوب می شود. ایرلاین های معتبری مثل سنگاپور ایرلاینز فعالیت اصلی خود را در این فرودگاه متمرکز کرده اند.

۲-فرودگاه اینچئون سئول

فرودگاه اینچئون سال پیش در رده سوم قرار داشت. اما امسال توانست یک پله بالاتر بیاید و در رتبه دوم بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

 ۳-فرودگاه هانه دا توکیو

فرودگاه هانه دا یکی از دو فرودگاه بین المللی منطقه توکیو به شمار می رود. این فرودگاه که در فاصله ۱۴ کیلومتری مرکز شهر توکیو قرار دارد سالانه بیش از ۷۹٫۹ میلیون مسافر را به سرتاسر جهان جابجا می کند.

۴-فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه هنگ کنگ بر روی جزیره ای مصنوعی در ساحل هنگ کنگ واقع شده است. این فرودگاه که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده یکی از بهترین امکانات فرودگاهی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد. فرودگاه هنگ کنگ سالانه بیش از ۷۰ میلیون مسافر را جابجا می کند و از این حیث، یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های آسیا محسوب می شود.

۵- فرودگاه بین المللی حمد

فرودگاه حمد در دوحه قطر قرار دارد و سالانه بیش از ۳۷ میلیون مسافر را جابجا می کند. این فرودگاه که در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده در حال حاضر فرودگاه اصلی فعالیت های قطر ایروز محسوب می شود.

۶-فرودگاه بین المللی مونیخ

فرودگاه بین المللی مونیخ در شمال شرقی شهر مونیخ قرار دارد و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های اروپا و دومین فرودگاه شلوغ آلمان (بعد از فرانکفورت) محسوب می شود.

۷-فرودگاه چوبو سنترایر ژاپن

فرودگاه چوبو سنترایر که به فرودگاه مرکزی ژاپن نیز شهرت دارد بر روی جزیره ای مصنوعی در نزدیکی شهر ناگویا قرار دارد. این فرودگاه اگرچه در لیست بهترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ در رده هفتم قرار می گیرد اما در دسته بندی فرودگاه های منطقه ای، عنوان بهترین فرودگاه را کسب کرده است.