تایلند

تایلند از کشورهایی است که بازه گسترده ای از گردشگران را به خود جذب می کند. با وجود تنوع جغرافیایی مانند ارتفاعات در شمال کشور، فلات، کوه ها و رودخانه مکونگ در شمال غربی، دشت ها و رودخانه های فراوان مثل رودخانه چائو پارایا در بخش مرکزی و کوه ها و اقیانوس در شرق و جنوب این کشور، تایلند جاذبه های طبیعی متنوعی برای توریست ها دارد. جاذبه هایی  مثل سواحل زیبا، جزیره های بکر، صخره های مرجانی و موجودات دریایی، مناظر دیدنی از کوه ها، آبشار، جنگل، گل ها و حیات وحش برای شما تا از سفر خود لذت ببرید. اشخاصی که به شهرسازی، فرهنگ و معماری باستانی هم علاقه مند هستند، از تاریخ و سنت ها یی که نسل به نسل در میان ساکنان تایلند انتقال یافته، از هنر و معماری که در معابد و اقامتگاه های آن ها به کار رفته و حتی از شیوه زندگی و غذاهای آن ها لذت خواهند برد. غذاهای تایلندی هم که در تمامی دنیا معروف اند و وقتی به این کشور سفر می کنید از رستوران های لوکس گرفته تا دکه های خیابانی در هر کجا و هر وقتی غذاهای مورد علاقه تان را برای شما آماده می کنند.

بانکوک

بانکوک همواره جزو مکان های توریستی برتر بوده است و افزایش هرساله میزان مسافران این مطلب را تایید می کند. این شهر بهشت توریست هاست. مکان های دیدنی توریستی بسیاری در این شهر قرار دارند، که بیشتر شامل مکان های تاریخی و معبدهایی با معماری خیره کننده هستند، معابد معروفی مانند وات آرون، وات پراکائو، وات فو. از مکان های دیدنی دیگر بانکوک می توان موزه ها، پارک، و محل های خرید فراوانی از فروشگاه های لوکس تا بازارهای خیابانی را نام برد. جدای از شهر بانکوک، نواحی دیدنی بسیاری در اطراف آن قرار دارند.

پاتایا

پاتایا شهری محبوب هم برای اهالی تایلند و هم برای توریست هاست، چون تمامی آنچه یک گردشگر نیاز دارد را در خود دارد. سفر به این شهر بسیار راحت است، می توانید با یک تاکسی و یا ون از بانکوک و یا با کشتی از شهرهای دیگر به آنجا بروید. مکان های زیادی مانند هتل، مهمانخانه، هتل آپارتمان و غیره برای اقامت در این شهر وجود دارند که اکثرا در کنار ساحل هستند. برای حمل و نقل در این شهر می توانید از مینی بوس و موتور استفاده کنید، حتی خودتان می توانید یک موتور کرایه کرده و شهر را با آن بگردید. همچنین می توانید تفریحات گوناگونی در پاتایا انجام دهید مثل ورزش های آبی، بانجی جانبینگ، کارتینگ، گلف، اسب سواری و غیره.

پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند واقع در تایلند جنوبی و دریای آندامان است. فرهنگ پوکت برگرفته از چین است و به همین دلیل معابد و رستوران های چینی بسیاری در این شهر دیده می شوند. حتی هرساله فستیوال گیاهخواری چینی ها درآنجا برگزار می شود. با این که جامعه چینی ها در این شهر بزرگ است، قومیت های دیگری هم از سراسر دنیا، سنت ها و جشن های خود را به این شهر آورده اند. از آنجا که پوکت جزیره بزرگی است سواحل زیادی هم دارد که به گفته بسیاری ها زیباترین غروب را دارند. علاوه بر سواحل پوکت، معماری فوق العاده کلاسیک ساختمان ها هم قابل توجه اند. در کنار تمامی این ها، اهالی جزیره مردمی مهمان نواز اند و شب های پوکت هم بسیار معروف اند.