جزیره استوایی لنکاوی در مالزی

لنکاوی یکی از مقصد های توریستی و گردشگری مالزی است  که در سواحل شمال غربی مالزی واقع شده است.

از ۹۹ جزیره تشکیل شده است که  زیباترین جاذبه های اکوتوریستی را در میان جزایر مالزی خواهید دید.

اولین ژئوپارک مالزی در لنکاوی تاسیس شده و بسیاری از نقاطش در حفاظت سازمان یونسکو می باشد.

همچنین یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین پل های معلق جهان به نام اسکای بری (SKY BRIDGE) در جزیره لنکاوی  وجود دارد که با دو خط تلکابین به طول حدود ۹۲۰ متر می توان به آن رسید و در تله کابین شاهد مناظر بسیار حیرت انگیزی خواهید بود.

این جزایر به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای استوایی، از لحاظ پوشش گیاهی و سواحل بی نظیر است.

برای گردش داخل شهر می توان با تاکسی ،دوچرخه ،موتور سیکلت به گشت وگزار بپردازید.

جزیره استوایی

جزیره استوایی

این جزیره کلا از زیبایی طبیعی برخوردار است زیبایی خیره کننده ای که دارد باعث شده توریست های زیادی به خودش جذب کند. ساحلی با شن های سفید، آب زلال دریا، تخته سنگ های آهکی و ورزش های آبی بخشی از این جذابیت ها محسوب می شوند.

با گردش در پارک های حفاظت شده، تجربه مهیج جنگل گردی و دیدن صحنه های جذابی چون آبشار تگالا توجو، پرنده های خوشرنگ و حیواناتی همچون سوسمار و میمون را بدست خواهید آورد.

گانونگ رایا و گانونگ مت سینانگ مرتفع ترین قله های لنکاوی هستند که می توان از فراز آنها قسمت های زیادی از تایلند را تماشا کرد.

جاده گوندولا و پل هوایی آن مسیر جالبی برای کوهنوردی، پیمودن مسیر قله ها و مشاهده مناظر زیبایی است که همه جا را فرا گرفته است.

جاذبه های دیگری چون شالیزار لامان پادی، میدان عقاب، آکواریوم آندروااترورد و روستاهای که به سبک آسیای جنوب شرق قدیم باقی مانده اند و در آن ها می شود مارهای خوش خط و خال را دید و از غذاها و موزیک های سنتی شان لذت برد، درواقع مکان های دیگری هستند که نباید از دست دادشان داد.

وضعیت خوراکی و مواد غذایی در این جزیره بسیار متنوع است و وعده های غذایی را می توانید از دکه ها، رستوران ها، ریزورت ها به صورت غذاهای سنتی مانند برنج پخته شده، نارگیل حلقه شده و موز تا غذاهای بین المللی چینی، بالی و آلمانی سفارش دهید.

جزیره استوایی

جزیره استوایی