به گزارش هیئت اسکی اردبیل؛ اکبر عبدلی عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه هماهنگی برنامه های جشنواره زمستانی سرعین اضافه کرد: این جشنواره های کشوری در قالب جشنواره زمستانی سرعین گنجانده شده و در ایام برگزاری آن به مرحله اجرا گذاشته خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری این دو جشنواره طی ۲۳ بهمن ماه و همزمان با روزهای آخر جشنواره زمستانی تاکید کرد که پیش بینی کرده ایم که در این دو جشنواره بالغ بر ۱۵۰ هنرمند از سطح کشور حضور داشته باشند.

رئیس هیئت اسکی استان با اشاره به عدم محدودیت سنی برای این دو جشنواره تصریح کرد: البته قالب رقابتی این جشنواره را با حضور هنرمندان حرفه ای و نیمه حرفه ای خواهد بود، اما در کنار آن برای حضور علاقمندان آماتور نیز برنامه ریزی کرده ایم.

وی محوریت جشنواره زمستانی سرعین را ورزشی دانست و متذکر شد: بر این اساس و با توجه به شرایط جشنواره، برگزاری ورزش های زمستانی تاکید و برنامه ریزی شده که این جشنواره نیز در این راستا است.

عبدلی مکان برگزاری این دو جشنواره را متغییر عنوان کرد و بیان داشت: در صورتی که روز برگزاری و پیش از آن با بارش برف همراه باشد جشنواره تندیس یخی و آدم برفی در محدوده شهری سرعین و اگر برف نباشد در پیست اسکی آلوارس در ارتفاعات سبلان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سایر برنامه های مرتبط با ورزش های زمستانی جشنواره سرعین عنوان کرد: علاوه بر این دو جشنواره، صعود زمستانی به صورت سراسری را با حضور ۲۰۰ کوهنورد در این ایام خواهیم داشت.

دنیای سفر