دهکده آبی اولودنیز ترکیه 

 

این که ترکیه یکی از کشورهای سرآمد در زمینه ی توریست در جهان می باشد، هیچ شکی نیست اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این امر نگاه کنیم می بینیم که کشور ترکیه در زمینه گردشگری حرف اول را میزند.

یکی از  جاذبه های بی شمار این کشور خوش آب و هوا، منطقه ی اولودنیز است که با آب وهوایی مدیترانه ای، تجسم بهشت را برای گردشگران و مسافران خود به ارمغان می آورد. از آن جایی که این جاذبه ی معروف و طبیعی در ترکیه بسیار محبوب است،

برای کسانی که به سفر کردن مخصوصا سفر به مناطق ساحلی علاقه دارند، شناخت ترکیه و جاذبه هایش همواره امری جالب و در جریان بوده است.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم یکی ازاین جاذبه ها، جزیره ی اولودنیز است که به خاطر همسایگی با دریای مدیترانه، دارای آب وهوایی خوب و مطبوع و محیط زیستی فوق العاده است.

حال اگر ترکیب ساحل و جنگل را با هم داشته باشیم باید صفت محشر را هم به دیگر صفات این منطقه نیز اضافه کنیم. این منطقه جز ۵ دهکده ی برتر دنیا نیز انتخاب شده است.

اگر به معنای لغوی اولو دنیز بخواهیم دقت کنیم، این کلمه به معنای دریای مرده است اما، این دریا را به عنوان مرداب آبی نیز می شناسند.

دهکده ی ساحلی اولودنیز، در منطقه ی فتحیه ی استان موغله  در آب های آبی فیروزه ای ساحل جنوب غربی ترکیه در میانه ی ارتباطی دریای مدیترانه و دریای اژه واقع شده است.

دهکده ی طبیعی آبی اولودنیز،  یکی از سواحل بسیار پرطرفدار و البته زیبای باقی مانده از سواحل دریای مدیترانه است که علی رقم پرطرفدار بودنش، ساحلی کاملا ساکت و خلوت دارد که در کوهی به همین نام اولودنیز و بر روی مرداب آبی قرار گرفته است.

اگر شما خواستار گرمایی مطلوب هستید و از آن لذت می برید، ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر گرم‌ترین ماه‌های سال در این منطقه هستند.

اما اگر دوست دارید در آب و هوایی معتدل به سر ببرید، ماه‌های ژانویه، فوریه، مارچ و دسامبر، ماه‌هایی با دمایی متوسط در این منطقه محسوب می‌شوند.

آب زلال دریای ساحل اولودنیز، به خاطر رنگ فیروزه‌ای و آبی روشن خود در جهان شهرت فراوانی پیدا کرده است.

در ساحل اولودنیز،پرچم آبی که نشان دهنده ی استاندارد بالای آبی است نیز نصب شده و به چشم همه ی کسانی که به این ساحل سفر می کنند، آشنا می آید.