راهنمای سفر به جزیره قشم

جزیره قشم بزرگ ترین جزیره ایران و از شاخته شده ترین جزیره های کشورمان است که در استان هرمزگان قرار گرفته است.

این جزیره طبیعتی بکر و زیبا دارد ، مدت زیادی است که این جزیره ی جنوبی به مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی ها و توریست های خارجی تبدیل شده است.

جزیره ی بزرگ قشم در جنوب ایران و در استان هرمزگان واقع شده است و بزرگ ترین جزیره ی تنگه ی هرمز محسوب می شود.

این جزیره در جنوب بندرعباس قرار گرفته است، از شمال به بندرعباس، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزیره ها ی ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک محدود می شود.

قشم در جنوب ایران قرار دارد پس آب و هوایی گرم و مرطوب دارد، به طور میانگین، بیشترین و کمترین دماهای ثبت شده در آن ۴۶ و ۱۴ درجه ی سانتیگراد است و همان طور که مشخص است، فصل تابستان گرم ترین فصل این جزیره است پس بهترین زمان سفر به آن را می توان ماه آخر سال و فصل بهار دانست.

جزیره قشم

جاذبه های مهم گردشگری

ژئوپارک قشم: این ژئو پارک تنها ژئوپارکی در خاورمیانه است که ثبت جهانی شده است و در آن گونه های مختلفی از پرنده ها، جانوران چهارپا وخزنده ها زیست می کنند و به همین دلیل یکی از مهم ترین اکوسیستم ها را در ایران دارد.

تنگه چاهکوه:  تنگه چاهکوه در واقع دو دره  ی عمود بر هم با دیوارهای حفره دار است، حفره هایی که اندازه های مختلفی دارند و وجود آن ها باعث عجیب شدن شکل این دره شده است.

بام قشم: یکی از زیباترین چشم اندازهای این جزیره را در بلندترین جای آن یعنی بام قشم می توانید داشته باشید. از آن بالا چشم اندازی فوق العاده به جنگل ها و سواحل شمالی خلیج فارس خواهید داشت.

دره ستاره ها: این دره از هفت عجایب قشم محسوب می شود و به خاطر شکل خاصی که دارد، وزش باد در آن باعث ایجاد صداهایی عجیب می شود و شاید به  همین دلیل است که به آن دره ستاره ها می گویند.