راهنمای سفر به کامبوج

کامبوج کشور نسبتا کوچکی در جنوب‌شرقی آسیا است این کشور گردشگران زیادی به خود جذب کرده است.

در یک نگاه کلی می‌توان تاریخ غنی، غذاهای لذیذ و خوشمزه و زندگی شبانه‌ی پر شور و نشاط این منطقه را به‌عنوان جاذبه گردشگری  معرفی کرد.

غذا در کامبوج بسیار ارزان است پس نباید زیاد نگران مخارج این سفر باشید یکی از ارزان‌ قیمت‌ترین کشورهای جنوب‌شرقی آسیا است. در این کشور صرفه‌جویی چندان معنایی ندارد، چرا که سفر به این منطقه خود نوعی صرفه‌جویی در هزینه محسوب می‌شود!

از آن جا که کامبوج به طبیعت فوق العاده زیبا و مناظر بکرش شهرت دارد، مقصدی ایده آل در جهان برای طبیعت دوستان است.

کامبوج برای طبیعت گردان و مردم شناسان  جای جالبی است. سرزمینی که حدود ۸۰ درصد از مردمش هم‌اکنون روستایی و به نوعی بومی محسوب می‌شوند و آداب و رسوم خاص خود را دارند.

قرار گرفتن در منطقه مرطوب هم باعث شده کشاورزی در این کشور رونق داشته باشد به طوری که ۳۴ درصد از کل تولید این کشور مربوط به محصولات کشاورزی است کامبوج از نظر اقتصادی، یک کشور قوی نیست.

 کامبوج

کامبوج

بیکاری هم اگر چه صفر است اما ۲۰ درصد مردم زیر خط فقرند بیشتر مردم شغل مناسبی ندارند.

برای رفتن به این کشور، نیاز به اخذ ویزا دارید که ظاهرا باید در مالزی، ویتنام یا در کشورهای نزدیک ایران مثل امارات اخذ شود.

پرواز مستقیم هم از ایران به کامبوج وجود ندارد و ناچار باید از کوالالامپور برای رسیدن به این کشور استفاده کنید.

از این رو استفاده از تورهایی که معمولا با کشورهای مجاور مثل ویتنام هماهنگ شده و قیمتی تا حدود شش میلیون تومان دارد عاقلانه‌تر از این به نظر می‌رسد تا این‌که خودتان بخواهید اقدام کنید.

واحد پول کامبوج “Riel” (ریِل) است اما دلار نیز کاربرد دارد. به طور کلی، ریِل برای مبادلات کم هزینه و کمتر از چند دلار‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد، در غیر این صورت از دلار هم می‌توان استفاده کرد.

هزینه‌ها در کامبوج بسیار اندک است، پس انتظار نداشته باشید که کرایه‌ی راننده‌ی توک توک را با یک اسکناس صد دلاری و یا حتی بیست دلاری پرداخت کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که از اسکناس‌هایتان مراقبت کنید، زیرا در بسیاری از مکان‌ها اسکناس‌های پاره پذیرفته نمی‌شود مخصوصا اگر ارزش اسکناس زیاد باشد.

برای خوشگذرانی در کامبوج بهترین زمان برای دیدن پنوم پنه پایتخت کامبوج از ماه نوامبر تا فوریه است که دما و بارش کم تر است.

علاوه بر این ، اگر شما قصد بازدید از سواحل کپ و سیهانوکویل را دارید، بهترین زمان بین ماه های نوامبر و آوریل می باشد زیرا دمای هوا به طور متوسط ۲۴ درجه سانتی گراد است ؛ یا ماه دسامبر تا ماه ژوئن آب روشن تر و شفاف تری را مشاهده کنید و به شنا کردن در میان آب های این مناطق بپردازید و در این ماه  به طور متوسط دمایی در دمای ۲۷ درجه سانتی گراد را حس خواهید کرد.

به طور کلی در مجموعه اطلاعات سفر به کامبوج بدانید که کل کامبوج نیز همان الگوهای آب و هوایی را دارد که عمدتا به خاطر ارتفاع نسبتا یکنواخت و عرض جغرافیایی در سراسر کشور است. آب و هوای خوب عامل بسیار مهمی در سفر شما به سفر کامل است.

بنابراین، با توجه به این که چه زمانی برای بازدید از کامبوج برای شما بسیار مفید است، مکان هایی را با آب و هوای مناسب بررسی کنید و به طور کامل از سفر خود در کامبوج لذت ببرید.