راهنمای سفر به گوا

سواحل زیبای گوا، یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری و تفریحی در کشور هند می باشد. این شهرترکیبی از فرهنگ هندی و پرتغالی است.

با توجه به این که در این شهر سواحل متعددی وجود دارد، اما هر کدام حال و هوای خاص مربوط به خودشان را دارند. علاوه بر ساحل، غذاهای خوشمزه ی این شهر دلیل دیگری است تا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

اما برای تجربه ی تمام این موارد نیاز به یک سری اطلاعات نظیر نشانی جاذبه های دیدنی شهر گوا، رستوران ها و هتل های این شهر می باشد.

goa

گوا، در سواحل غربی کشور هند منطقه کونکان واقع شده است. این شهر از شمال با ایالت ماهار اشتارا و از شرق و جنوب با ایالات کارانتاکا محصور می باشد.

مساحت شهر گوا ۳۷۰۲ کیلومتر مربع بوده که کوچکترین ایالت هند محسوب می شود و از نظر جمعیت با طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده این شهر ۱۸۰۷۰۰۰ نفر می باشد. مرکز ایالت گوا شهر پانجی یا پانجیم است و از زمان پرتغالی‌ها به جا مانده و هنوز ساختمان‌ها و کلیساهای بزرگی از آن زمان در این شهر وجود دارند.

شهر گوا، در منطقه ای گرمسیر و نزدیکی دریای عرب واقع شده است. به همین دلیل در تمام طول سال دارای آب و هوای گرم، مرطوب می باشد.

گرم ترین ماه سال در این شهر ماه خرداد است که دمای هوا به ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد و رطوبت هوا بسیار بالا است.