استفاده از ربات انسان نما در فرودگاه مونیخ

استفاده از ربات انسان نما در فرودگاه مونیخ  : شرکت هواپیمایی لوفت هانزا   (Lufthansa)و فرودگاه مونیخ (Munich Airport) در یک همکاری دو طرفه، برای اولین بار آزمایش ربات انسان نما را در ترمینال شماره ۲ فرودگاه شروع کرده اند.

این ربات انسان نما قرار است در ترمینال شماره ۲ پرسه بزند و به پرسش های مسافران پاسخ دهد. مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را به مقصد فرودگاه مونیخ رزرو کرده باشند از این پس می توانند این ربات بامزه و دوست داشتنی را در فرودگاه ببینند و از او راهنمایی بخواهند.

اگر به ترمینال شماره ۲ رسیدید و در مورد گیت پروازی، فروشگاه و نزدیک ترین رستوران سوال داشتید دیگر لازم نیست از کارکنان فرودگاه سوال بپرسید، یک ربات مهربان و مودب مشتاقانه منتظر است تا شما را راهنمایی کند و با حوصله به تمام پرسش هایتان پاسخ دهد. تصور راهنمایی خواستن و صحبت با یک ربات شاید به نظر عجیب برسد، اما این ربات مجهز به هوش مصنوعی است و به بهترین شکل می تواند شما را راهنمایی کند. ربات انسان نمای فرودگاه مونیخ به زبان انگلیسی صحبت می کند و به هرسوال به طور جداگانه و اختصاصی پاسخ می دهد.

این ربات با قد ۱۲۰ سانتی متر، چشم هایی گرد و براق و صدایی لطیف از این به بعد در فرودگاه مونیخ به مسافران کمک می کند. ربات انسان نمای فرودگاه مونیخ، جوزی پپر (Josie Pepper) نام دارد و از ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ کار خود را در فرودگاه مونیخ آغاز کرده است. جوزی پپر قرار است به پرسش های مسافران در ترمینال شماره ۲ پاسخ دهد.

ربات انسان نما

پرسش های مسافران می تواند در مورد شماره گیت پروازی، مسیر رستوران یا یک فروشگاه خاص باشد، این ربات انسان نما در چشم های آن ها نگاه می کند و با لحنی مودبانه و دوستانه آن ها را راهنمایی می کند.

فرودگاه مونیخ با همکاری ایرلاین معتبر و بین المللی لوفت هانزا پروژه آزمایشی این ربات انسان نما را انجام می دهند. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا و فرودگاه مونیخ با ارائه این ربات انسان نما تحولی عظیم در صنعت هواپیمایی ایجاد کرده اند: جوزی پپر اولین ربات انسان نما مجهز به هوش مصنوعی است که در یک فرودگاه آلمانی امتحان می شود.

این ربات انسان نما با ظاهر دوست داشتنی ای که دارد به زبان انگلیسی صحبت می کند و قرار است مسافران را از هواپیما به ساختمان اصلی هدایت کند. لوفت هانزا و فرودگاه مونیخ قصد دارند با این دوره آزمایشی بازخورد و واکنش مسافران را به یک ربات انسان نما ارزیابی کنند.

مسئولین این پروژه می خواهند میزان پذیرش ربات توسط مسافران را بررسی کنند وعکس العمل مردم را بسنجند.

اگر بازخوردها مثبت باشد قرار است ربات انسان نمای فرودگاه مونیخ همیشه در این فرودگاه مشغول به کار باشد و به راهنمایی مسافران بپردازد. در همین مدت کم ظواهر امر نشان می دهد که حضور این ربات در فرودگاه مورد استقبال مسافران قرار گرفته است و جوزی پپر توانسته ارتباط خوبی با انسان ها برقرار کند.