سفر به صربستان

کشور صربستان در شبه جزیره‌ی بالکان در جنوب اروپا  واقع است، پایتخت صربستان شهر زیبای بلگراد است. گردشگران و توریست های زیادی از سراسر دنیا فصل تابستان را برای سفر به این کشور زیبا  و تفریحی انتخاب می‌کنند.

بیشتر آنها تابستان را در شهر تاریخی بلگراد می‌گذرانند و از زیبایی طبیعت پارک‌های ملی سراسر این کشور لذت می‌برند، در فصل زمستان، گردشگران و ورزشکاران  مناطق مرتفع و کوهستانی را انتخاب می‌کنند تا از پیست‌های اسکی لذت ببرند.

یکی از مشهورترین پیست‌های  اسکی صربستان یعنی Kopaonik از طرف BBC به عنوان یکی از بهترین مقصدهای اسکی در اروپا انتخاب شده است.
 اقامتگاه‌های اسپا هم در گوشه و کنار این کشور زیبا وجود دارند و از گردشگران پذیرایی می‌کنند.

برای سفر به کشور صربستان نیازی به اخذ ویزا نیست و خیلی راحت می شود سفر کرد دولت صربستان سفر مردم ایران و هند را به این کشور بدون ویزا اعلام کرده.

صربستان مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز دارد، اهالی این کشور به خصوص با گردشگران خارجی روابط بسیار دوستانه و گرمی دارند، تعداد گردشگران  و توریست ها ی این کشور نسبت به سایر کشورهای همسایه‌اش زیاد نیست.

چون هنوز زیبایی‌ها و پتانسیل‌های گردشگری صربستان آن طور که باید در دنیا و بین گردشگران شناخته نشده است.

بیشتر صربستانی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند و به یادگیری آن مشتاقند، بنابراین برای پیدا کردن مسیرها و برقراری رابطه با آنها مشکل ندارید.

جاذبه‌های گردشگری و تفریحی  صربستان بسیار متنوع و دیدنی هستند.

کوهستان‌ها و دریاچه‌ها، پارک‌های ملی، پیست‌های اسکی و بناها و شهرهای تاریخی به جا مانده از دوران روم همگی گوشه‌ای از دیدنی‌های صربستان هستند.