سفر به بورسا در ترکیه

بورسا یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری شهر ترکیه است که در در جنوب شرقی  دریای مرمره واقع شده است.

شهر بورسا در ترکیه به مراکز خرید ،گردشگری و تفریح و خرید معروف است جاذبه های تاریخی زیادی که از زمان عثمانی ها باقی مانده.

بهترین زمان سفر به بورسا در زمستان است چون جاذبه های زیادی دارد  که فرصتی فوق العاده است برای ورزش اسکی، اسکی بازان زیادی به این شهر می‌روند و در پیست اسکی الوداغ در شمال شهر بورسا به ورزش می‌پردازند.

شهر بورسا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای معتدل و کمی مرطوب هست تابستان‌های این شهر گرم و مرطوب بوده و زمستان‌های بسیار سردی را دارا است.

خشک‌ترین ماه‌های سال در بورسا از jun تا September گزارش شده و در ماه‌های january و February بارش سنگین برف را در این شهر شاهد هستیم که همین برف سنگین باعث جذب گردشگران زیادی به منظور اسکی می‌باشد.

به همین دلیل ایام زمستان، اوج گردشگری در شهر بورسا است.

 

این شهر نخستین شهری بود که به عنوان پایتخت امپراطوری عثمانی در قرن ۱۴ عنوان شد و همچنین قسمتی از امپراطوری روم هم به شمار می رفته است.

این شهر که پایتخت بسیاری از تمدن ها بوده و امروزه پر از آثار تاریخی به جا مانده از آن دوره ها می باشد. مساجد، کلیساهای تاریخی و حمام های قدیمی در شهر ترکیه همچنان باقی مانده است.

هتل های های این شهر از امکانات مطلوبی برخوردار است و خدمات خوبی به مسافران ارائه می کنند.

اگر به بورسا  سفرکردید، حتماً اسکندر کباب بورسا را امتحان کنید، این غذا به عنوان اصلی‌ترین غذای این شهر محسوب می‌شود، که ترکیبی از گوشت بره، سس گوجه فرنگی است که با ماست میل می‌شود.

در بورسا یک جشنواره بین المللی وجود دارد که ۵۰ سال است که پا بر جا است این رویداد که معروف به نمایش سایه هاکیوات و کاراگوز(Hacivat and Karagoz) است، از سال ۱۹۶۲ در ماه‌های جون و جولای در این شهر برگزار می‌شود. تهیه بلیط این جشنواره در مرکز فرهنگی طیاره انجام می شود.