سوباتان کجاست ؟ چطور برویم ؟

ایران سرزمین مناطق بکر و ناشناخته‌ای است که اگر هر لحظه، هوای دل کندن از زندگی روزمره را داشته باشیم، در هر فصلی که بخواهیم میتوانیم به مکانی مناسب و زیبا برای تفریح و دریافت آرامش و طبیعت گردی سفر کنیم.

بی‌شک برای مسافرت، مناطق سرسبز و کوهستانی در اولویت قرار دارند؛ رنگ سبز نمایانگر سرزندگی و امید به رویش است و دیدن منظره ای پوشیده از چمن‌زارها و دشت‌های سرسبز، می‌تواند مدت‌ها روحمان را نوازش کرده و موجب آرامش شود.

سوباتان کجاست؟

در فاصله ۲۲ کیلومتری شهر لیسار تالش، ییلاقی سرسبز و زیبا با چشم اندازهای منحصر به فرد وجود دارد که می توان آن را بدون تردید، زیباترین جاذبه طبیعی ایران دانست.

این ییلاق به نوعی مرز میان جنگل های تالش و دشت های اردبیل بوده و تمام پیرامون آن با منظره های سرسبز پوشیده شده است.

ییلاق سوباتان به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی ویژه، دارای چشمه های فراوان و آب و هوایی خنک بوده و در روزهای گرم سال به عنوان یکی از بهترین مقاصد سفر شناخته می شود.

 

این منطقه علاوه بر زیبایی های فراوان، دارای قدمت کهنی بوده که کشف چندین گور چند هزار ساله، تاییدی بر این موضوع است.

سوباتان در گویش ترکی به معنی محل فرود و ریزش آب است و گمان می رود یکی از دلایل نام گذاری این منطقه با این نام، ریزش باران های فراوان و فرو رفتن آن در میان حفره های موجود در منطقه باشد.

از سوی دیگر بدلیل اینکه سراسر این منطقه مملو از گیاه گلپر بوده و در زبان محلی به گلپر، سو گفته می شود و وتون نیز به معنی رویدن است، عنوان می گردد که این منطقه با نام سوباتان و به معنی محل رویش گلپر شناخته می شود.

چشم انداز ها و منظره های زیبا در کنار آب و هوایی خنک و مطبوع، گردشگران فراوانی را در روزهای فصل تابستان به این منطقه جذب می کند.

با سفر به ییلاق سوباتان می توان جاذبه های فراوانی نظیر منطقه غار گنجخانه، آبشار ورزان، چشمه باتمان بلاق، آبشار ماهار، گودال سنگی، دشت گل های شقایق، دره های زیبا و سرسبز و بسیاری چشم انداز زیبای دیگر را مشاهده کرد.

برای سفری لذت بخش و اطلاع از تورهای ارزان می توانید با مشاوران آژانس هواپیمایی قصر شایان هماهنگ کنید.