سری لانکا بهشت افرادی است که اهل خرید سوغاتی هستند. این مکان زمانی نزد هندی ها برای فروش لباس معروف بوده است. در حال حاضر هم انواع سوغاتی ها با قیمت های مختلف و برای هر سلیقه ای در آن به فروش می رسد. در اینجا خیلی کوتاه در مورد محبوب ترین سوغاتی های سریلانکا به شما می گوییم.

Gemstones - Most popular Sri Lankan Souvenirs

جواهرات و سنگ های قیمتی

بیایید با جذاب ترین و گرانترین سوغاتی سری لانکا شروع کنیم. سریلانکا پر از معادن سنگ های قیمتی به خصوص سنگ ماه (یا حجرالقمر) است. بعد از بازدید از این معادن و آشنا شدن با نحوه آماده سازی سنگ ها و تبدیل آن ها به جواهر، غیر ممکن است که بدون خرید تعدادی از این سنگ ها آنجا را ترک کنید. سنگ های قیمتی در سراسر سری لانکا در دسترس هستند. بیشتر شهرهای آن مانند کندی محل عرضه سنگ های ریز و درشت قیمتی هستند. موزه های بسیاری هم هستند که در آن ها مراحل برداشت این سنگ ها از معادن و اطلاعاتی در مورد آن ها را از طریق فیلم به شما نشان می دهند و بعد شما آزاد هستید تا هر سنگی را که می خواهید انتخاب کنید. هنگام خرید حتی از نمایشگاه های سنگ، چانه زدن سر قیمت را فراموش نکنید.

چای سیلان

چای سیلان همیشه به عنوان یک سوغاتی سریلانکا معروف بوده است و سوغاتی ای مناسب و در دسترس که می توانید برای هر فردی آن را ببرید. می توانید از باغ های چای در مرکز سری لانکا و کارخانه های چای دیدن کنید و چای مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همچنین در سریلانکا بسته های چای را در هر فروشگاهی پیدا می کنید.

ظروف چینی

می دانستید که ظروف چینی مارک ژاپنی معروف “نوری تاکه” در سری لانکا ساخته می شوند؟ می توانید این ظروف چینی را با قیمتی بسیار مناسب از کارخانه و یا در نمایشگاه های آن در شهر کلمبو پیدا کنید.

Cinnamon Sticks - Gourmet Souvenir from Sri Lanka

چوب دارچین

در سریلانکا انواع ادویه کشت می شود، ولی آیا می دانستید که این کشور بزرگ ترین صادر کننده چوب دارچین در جهان است؟ پس حتما در سفر خود به آن کشور مقداری چوب دارچین بخرید. همچنین می توانید بسته بندی های جالب از ترکیب چندین ادویه را هم به عنوان سوغاتی بخرید.

مجسمه های فیل

از آنجا که سری لانکا پر از فیل است، فیل محبوب ترین نماد آن کشور به حساب می آید. در خارج از شهر فیل های زیادی در جنگل ها می بینید، در داخل شهر هم مجسمه های فیل در تمامی فروشگاه های آن در دسترس هستند. این فیل ها را با استفاده از ماده های متنوعی تهیه می کنند مثلا عروسک های پارچه ای فیل که سوغاتی مناسبی برای کودکان هستند، مجسمه های فیل از سنگ های قیمتی برای افراد خبره در جواهرسازی، تصاویر فیل در حکاکی های روی چوب و مگنت های یخچال به شکل فیل.

Colorful Wooden Masks - Sri Lanka

پوشاک

برای خرید لباس های معروف سری لانکا از مراکز خرید سراسر این کشور و به خصوص شهر اودل دیدن کنید. یکی از لباس های معروف سری لانکا ساری است. ساری سری لانکا با ساری هند تفاوت دارد. این ساری ها معمولا سه تکه دارند و برخلاف ساری های هندی در رنگ های شاد و متنوعی دوخته می شوند.

Bowls made of Cinnamon Tree Dust - Sri Lanka

صنایع دستی

از کارهای دستی معروف سری لانکا ماسک های چوبی، زیرانداز و سبدهای دست بافت، نقاشی روی سنگ، مبلمان های حکاکی و نقاشی شده، تابلوهای نقاشی و کاسه های ساخته شده از چوب دارچین هستند. در بیشتر این نقاشی ها و حکاکی ها، افسانه های محلی به تصویر کشده شده اند.

در پایان فراموش نکنید تا هنگام خرید در سریلانکا سر قیمت ها چانه بزنید و درخواست تخفیف کنید، چون همیشه با قیمت های متفاوتی برای هر محصول روبرو می شوید ولی هیچگاه قیمت واقعی آن محصول را نخواهید فهمید، پس قیمت هر محصول به تلاش شما برای گرفتن تخفیف بستگی دارد.

منبع: آژانس هواپیمایی قصرشایان

کپی مقاله تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.