غذاهای استانبول

استانبول یکی از  مقصدهای  خارجی  ایرانی هاست و خیلی ها در تعطیلات عید و یا تابستان به این شهر گردشگری سفر می کنند. با اینکه استانبول رستوران های زیادی دارد اما خیلی ها دوست دارند غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان این شهر را هم امتحان کنند.

چند نمونه از غذاهای خیابانی استانبول را به شما معرفی می کنیم.

نان سیمیت ، نانی خوشمزه و برشته که پر از کنجد است و عطر وسوسه انگیزی دارد.

خیلی ها در استانبول روز خود را با خوردن سیمیت به همراه یک استکان چای شروع می کنند البته این نان را در ساعات دیگر روز هم می توانید از گاری های سیمیت فروش و یا نانوایی ها بخرید حتی می توانید برای خوشمزه تر شدنش از فروشنده ها بخواهید تا روی آن نوتلا و یا پنیر خامه ای بریزنند.

سیمیت یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی استانبول و یکی از سریع ترین صبحانه هایی است که خیلی از ساکنان شهر در مسیر رسیدن به محل کار می خورند.

پیتزای استانبولی! برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل قرمز با هم ترکیب و روی خمیری نازک پهن می شود. حالا پیتزا در فر گذاشته می شود و بعد از چند دقیقه یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول آماده است.

این غذا را معمولا داغ داغ و به همراه جعفری، آب لیمو و دوغ محلی (آیران) می خورند. با اینکه این غذا در همه محله های استانبول پیدا می شود اما اگر به دنبال خوشمزه ترین نوع آن می گردید باید به جاهایی بروید که برای پختن آن از تنورهای سنگی استفاده می کنند.

دوروم یک ساندویچ میان وعده است که معمولا با نان لواش، گوشت و سبزیجات درست می شود. از آن جایی که این غذا جمع و جور است و خیلی راحت خورده می شود به یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی استانبول تبدیل شده است.

برای درست کردن این ساندویچ از سبزیجات و گوشت های متنوعی استفاده می شود و در میدان تکسیم می توانید یکی از خوشمزه ترین دوروم های شهر را میل کنید.