فرودگاه بین المللی آتاتورک

ترکیه یکی از شهرهای جذاب و دیدنی است مخصوصا شهر استانبول که تبدیل شده به شهر گردشگری و تفریحی وبین ایرانی ها محبوب است.

برای سفر به استانبول نیازی به اخذ ویزا نیست و خیلی راحت می شود سفر کرد و سفری کم هزینه و راحت داشت.

به  صورت زمینی هم  می شود به استانبول سفر کرد ولی چون قیمت بلیط هوایی مناسب است اکثرا ترجیح میدهند با همان

هواپیما سفر کنند به استانبول.

فرودگاه بین المللی آتاتورک اصلی ترین و مشهورترین فرودگاه استانبول و بزرگ ترین فرودگاه ترکیه از لحاظ تعداد مسافر است. این فرودگاه در سال ۱۹۲۴ و در بخش اروپایی و توریستی استانبول افتتاح شد. فرودگاه آتاتورک با مرکز شهر استانبول  ۲۴ کیلومتر فاصله دارد و به عنوان دروازه اصلی ورود گردشگران به استانبول به شمار می رود.

فرودگاه دیگر استانبول به نام فرودگاه صابیحا گوکچن در سوی دیگر شهر و در بخش آسیایی قرار دارد.

استانبول علاوه بر مقصد گردشگری، فرودگاه ارتباطی بین آسیا و اروپاست، بسیاری از مسافران در پرواز به کشورهای اروپایی یا سایر کشورها در این فرودگاه توقف می کنند.

ataturk airport

به همین دلیل علاوه بر سالن های استراحت که برخی از آن ها امکانات رفاهی مناسبی هم دارند در فرودگاه آتاتورک چندین هتل نیز وجود دارد. اگر دوست ندارید در سالن استراحت بخوابید می توانید یکی از هتل های فرودگاه را برای استراحت انتخاب کنید:

هتل فرودگاه بین المللی (International Airport Hotel) :این هتل در داخل محوطه فرودگاه قرار دارد. اقامت در این هتل با ارائه بلیط پرواز خارجی امکان پذیر است. هزینه اقامت در این هتل فرودگاه برای سه ساعت اقامت ۹۵ تا ۱۱۰ یورو خواهد بود.

هتل فرودگاه واو (Wow Hotel): این هتل در فاصله ۵ دقیقه ای از فرودگاه آتاتورک قرار دارد. اتوبوس رایگان از گیت B ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه به مقصد این هتل وجود دارد که هر یک ساعت و نیم یک بار حرکت می کند. برای اقامت در این هتل نیازی به رزرو نیست.