موزه موزائیک استانبول

استانبول جاذبه های گردشگری مختلفی را دارا می باشد که هرکدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود برای گردشگران تور استانبول می باشند.

یکی از مکان های دیدنی استانبول که علاوه بر جاذبه گردشگری، مرکزی تفریحی و پژوهشی برای کودکان نیز به شمار می آید موزه موزائیک استانبول می باشد.

در این مطلب با ما همراه باشید تا با موزه موزائیک استانبول بیشتر آشنا شوید.


موزه موزائیک در خیابان توران استانبول واقع در قسمت اروپایی این شهر واقع شده است این موزه نزدیک به میدان سلطان احمد می باشد و همانطور که از نامش مشخص است موزاییک های زیادی از دوران مختلف مانند عثمانی ها، قسطنتنیه، دوران بیزانتین و غیره دارد که تخمین زده شده بیش از هشتاد میلیون قطعه موزاییک در این مکان وجود دارد.

گردشگران تور استانبول در این موزه با موزاییک هایی روبرو می شوند که تصاویری از جنگ های سلاطین با حیوانات و اژدها ها، شکار کردن حیوانات مختلف و برخی از نقاشی ها، تصاویری از دوران هرکول را به نمایش می گذارند.

همچنین جالب است بدانید برخی از موزائیک های رومی موزه توسط باستان شناسان انگلیسی طی حفاری زمین به دست آمده است.
همانطور که گفتیم، این موزه یکی از مراکز آموزشی و تفریحی برای کودکان گردشگران تور استانبول نیز می باشد بطوریکه از کودکان در آتلیه که در موزه تعبیه شده است، عکس های یادگاری گرفته می شود و در کنار آن، کودکان می توانند از تجهیزات مدرنی که در بخش مخصوص کودکان در نظر گرفته شده است استفاده کرده و خاطره خوبی را برای خود بسازند.