نمایشگاه وان ترکیه بار دیگر میزبان گردشگران ایرانی خواهد بود

سال گذشته، ۵۰۰ هزار گردشگر که اغلب از استان‌های همجوار وان بودند، به ترکیه سفر کرده و با زیبایی‌ها جذابیت‌های گردشگری این شهر آشنا شدند.

اسحاق چنار، معاون استاندار وان ترکیه در سفر به اردبیل و در نشست با فعالان اقتصادی این استان در اتاق بازرگانی اردبیل گفت:

ما در مهر ماه امسال نمایشگاه بزرگ توریسم وان را برپا میکنیم که به‌عنوان سومین نمایشگاه پرمخاطب کشور ترکیه معروف می باشد .

ما انتظار داریم تا صنعتگران، گردشگران و فعالان حوزه تجارت از استان اردبیل در این نمایشگاه حضوری فعال داشته باشند.

نمایشگاه وان که با محوریت توریسم برگزار خواهد شد، پذیرای ۶۰ تا ۷۰ شرکت داخلی ترکیه نیز می باشد.

چنار در بازدید از استان اردبیل و مناطق مختلف این استان گفت:

ما هر چه در این استان مشاهده کردیم، قابلیت بی‌نظیری در بخش گردشگری می باشد.

با وجود آب‌درمانی‌ها و هتل‌ها و پیست‌ اسکی در سرعین، ما خوشحال هستیم که ۷ تا ۸ میلیون نفر گردشگر و توریست به این شهر وارد می‌شوند.

به گفته منظر آغ‌تور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ترکیه، نمایشگاه‌های گذشته در امید و ازمیر برگزار شده‌اند.

او در بازدید از مناطق تاریخی و جاذبه‌های دیدنی و طبیعی اردبیل گفته است:

دو استان اردبیل و وان مشترکات فرهنگی بسیاری را دارا می باشند و قطعا ما باید با تقویت تعاملات و ارتباطات تلاش کنیم تا فرصت‌های اشتغال و همچنین توسعه روابط تجاری و اقتصادی را به خوبی فراهم کنیم.

توفیق تپه، معاون فرهنگی شهردار وان نیز که در این سفر دو روزه گروه تجاری و اقتصادی وان ترکیه به استان اردبیل حضور داشته است نیز به همکاری‌های مشترک بین شهرداری‌های استان‌های وان و اردبیل، برای تقویت تعاملات شهری و ارتقای زیبائی‌های این دو شهر، اشاره کرده است.

سلیمان گوللر، رئیس نمایشگاه‌های استان وان نیز افزود:

ما اتاق مشترک قونیه و تبریز را در وان ترکیه داریم و امیدواریم اتاق مشترک اردبیل نیز در وان ترکیه راه‌اندازی شود.

ما همچنین در کنار برپایی نمایشگاه‌های متعدد، تلاش می‌کنیم تا موانع پیش‌روی گمرکی را نیز به نوعی از پیش‌روی تجار و بازرگانان برداریم تا در نمایشگاه وان، ۸۰ شرکت خارجی به ویژه از استان اردبیل و استان‌های همجوار ایران حضور پیدا کنند.