به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه که با حضور «لتیسیا» ملکه اسپانیا و شماری از مقام های گردشگری کشورهای شرکت کننده گشایش یافت، ۱۶۵ کشور جهان جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را به متخصصان و شرکت های فعال در این بخش عرضه کردند.

بر اساس آمار اعلام شده، ۹ هزار و ۵۰۰ شرکت شرکت تخصصی گردشگری به نمایندگی از ۱۶۵ کشور و مناطق مختلف جهان و اسپانیا در این نمایشگاه پنج روزه حضور دارند. شرکت های ایرانی نیز از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه هستند که بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش گذاشتند.

افزون بر آن، نمایندگان راهنمایان تور ایران و سازمان بین المللی گردشگری، کانون جهانگردی به عنوان مجری غرفه ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند و اجرای موسیقی با گروه «ماهان» از تالار وحدت، خطاطی هنرمند ایرانی و برگزاری شب ایرانی در هتل «اینترکانتیننتال» مادرید گوشه دیگری از برنامه های غرفه ایران هستند.

«محمدحسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید و «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی سفارت با حضور در این نمایشگاه، غرفه ایران را بازگشایی کردند.

ارایه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چندرسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از جمله برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه فیتور است. همچنین تصاویری از آثار تخت جمشید، هنر قلمکاری و جاذبه های طبیعی ایران به نمایش گذاشته شد.

دنیای سفر