flying with a child and a baby

در اینجا نکاتی را به شما می گوییم که رعایت آن ها باعث می شود تا تجربه پروازتان با کودکان و نوزادان بدون هیچ نگرانی و بسیار راحت باشد

بسیاری از مسافران، تجربه ناخوشایندی از سفر با کودکان را دارند و این تجربه ها بیشتر والدین را در سفرهای خانوادگی، نگران می کند. در اینجا چند نکته ساده را به شما یاد می دهیم که با رعایت آن ها سفری خوب داشته باشید.با آژانس هواپیمایی قصرشایان همراه باشید تا نکاتی مهم برای یک تجربه پرواز خوشایند با کودکان خود را به شما آموزش دهیم.

صندلی را از قبل انتخاب کنید

اگر بلیط خود از سایت و یا آژانس هایی می خرید که امکان انتخاب صندلی را دارید، صندلی هایی را انتخاب کنید که نزدیک درب خروج، یا سرویس بهداشتی هستند و یا جای پای اضافی دارند.

اگر بودجه کافی دارید، برای کودک، یا نوزاد خود صندلی بگیرید و از این فضای اضافی لذت ببرید.

به جای این که ۲ صندلی کنار هم را بگیرید، صندلی کنار راهرو و کنار پنجره را بگیرید، تا اگر پرواز پر نشد، بتوانید از صندلی وسط آن ها استفاده کنید. اگر هم که این صندلی به فرد دیگری داده شد، قطعا خوشحال خواهد شد که جای خود را با یکی از صندلی های شما عوض کند. بهتر است کودک خود را در صندلی کنار پنجره بنشانید تا بتواند از منظره بیرون را ببیند و سرگرم باشد.

در غیر این صورت سعی کنید تا در اولین فرصت کارت پرواز خود را بگیرید تا صندلی هایی که به شما می دهند، کنار هم باشند.

وسایل مورد نیاز خود را هوشمندانه انتخاب کنید

از قبل، به بیماری ها و ریخته شدن غذا در هواپیما فکر کنید. دستمال مرطوب، کیسه های پلاستیکی، دارو، لباس اضافی و موارد مورد نیاز دیگر را در کیف دستی خود بگذارید، تا در صورت بروز هر پیش آمدی آماده باشید.

همچنین ایده خوبی است که یک بالشت کوچک با خود داشته باشید تا کودک آن را بغل کند یا برای خواب در صندلی کنار پنجره از آن استفاده کند.

از قبل از هواپیمایی در مورد بردن کالسه کودک تا دم پرواز سوال کنید و مطمئن شوید.

حتما بار خود را در خانه وزن کنید، تا اضافه بار نداشته باشید.

از امنیت وسایلتان مطمئن شوید

نام و نشانی خود را روی چمدان ننویسید، این گونه سایرین از محل زندگی شما آگاه می شوند. به جای این کار از وسایل ردیاب که با گوشی همراهتان کار می کند استفاده کنید، یا اطلاعات تماس خود را در یکی از جیب های چمدان بگذارید. بهتر است از چمدان خود عکس بگیرید تا در صورت گم شدن، عکس را به قسمت اشیا گم شده نشان دهید و راحت تر در مورد ظاهر آن توضیح دهید.

یک روبان یا برچسب به چمدانتان بزنید تا در هنگام تحویل بار آن را به راحتی شناسایی کنید.

از بلیط الکترونیکی استفاده کنید

اگر امکان گرفتن نسخه الکترونیکی بلیط خود را دارید، حتما آن را روی تلفن همراه خود دانلود کنید.

به یاد داشته باشید ماشین خود را کجا پارک کردید

برای این که به یاد داشته باشید ماشین خود را کجا پارک کردید، از شماره طبقه و بخشی که در آن پارک کردید عکس بگیرید، تا در بازگشت از سفر ماشین خود را به راحتی پیدا کنید.

در مرحله پذیرش مسافر و چک کردن بلیط، صف خلوت تر را انتخاب کنید

برای مرحله پذیرش مسافر زودتر اقدام کنید تا صف طولانی نشود و یا صف کوتاه تر را انتخاب کنید.

زودتر سوار هواپیما شوید تا محفظه بار داخل هواپیما پر نشود

زودتر سوار هواپیما شوید تا بتوانید وسایلتان را در محفظه نزدیک خود قرار دهید. اگر خودتان نمی خواهید خیلی زود سوار هواپیما شوید، از همراه خود بخواهید تا این کار را انجام دهد و بار را در محفظه بگذارد.

زمان بندی برای غذا دادن

تغییر فشار داخل کابین هواپیما، هنگام بلند شدن و نشستن آن، برای کودکان و نوزادان خوشایند نیست. زمان غذا دادن نوزاد خود را در این بازه برنامه ریزی کنید تا خوردن غذا به تحمل این تغییر فشار کمک کنید. می توانید به کودکان بزرگ تر خود، آبنبات بدهید.

سرگرمی های در حین پرواز

برای این که حوصله کودک در حین پرواز سر نرود چند عدد از اسباب بازی، کتاب، دفتر نقاشی و سرگرمی های مورد علاقه او را همراه خود داشته باشید. می توانید کارتون و یا بازیهای آموزشی مورد علاقه کودک را روی گوشی همراه خود یا تبلت دانلود کنید. هدفون و باتری اضافی را فراموش نکنید.

سایر مسافران را نادیده نگرید

اگر فرزندتان مشکلی به وجود آورد، از سایر مسافران عذر خواهی کنید، این کار باعث همدردی آن ها با شما می شود، در هر صورت همه روزی کودک بوده ایم. همیشه افرادی هم هستند که با کودکان روابط خوبی ندارند، آن ها را نادیده بگیرید، شما و کودکتان هم به اندازه آن ها حق بودن در هواپیما را دارید.

حواستان باشد تا کودک مثلا با لگد زدن به صندلی جلویی و رفتارهایی از این قبیل، مزاحم سایر مسافرین نشود.

نفس بکشید

هرچند کار سختی است، ولی نفس عمیق بکشید و خونسرد باشید. اگر نگران باشید، کودک شما متوجه آن شده و مضطرب می شود. هرقدر هم که پرواز طولانی باشد، بالاخره به مقصد می رسید و تعطیلات خوشی را پیش رو دارد.

 

منبع:آژانس هواپیمایی قصرشایان

کپی تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.