به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور؛ این روزنامه که در تهران و امارات منتشر می شود، طی گزارشی نوشت: بیش از ۱۵۰ تن از صاحبان صنعت، کارشناس و رؤسای شرکت های هوانوردی سراسر جهان برای بحث در مورد پتانسیل بازار ایران پس از لغو تحریم ها، در نخستین نشست بزرگ بین المللی هوانوردی ایران پس از ۴۰ سال شرکت خواهند کرد.

به گزارش ستاد خبری اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ در این باره؛ به نوشته این روزنامه؛ این رخداد با همکاری مرکز هوانوردی آسیا-پاسفیک (کاپا) سازمان داده شده است، نخستین نشست بزرگ بین المللی هوانوردی طی تقریبا ۴۰ سال گذشته در ایران خواهد بود.

به نوشته فایننشال تریبیون مرکز هوانوردی آسیا پاسیفیک که در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است، اطلاعات مستقل بازار هوانوردی، تحلیل و خدمات اطلاعاتی ارائه می دهد که تصمیمات استراتژیک بسیاری از سازمان های بزرگ جهان را پشتیبانی می کند.

کاپا در بیانیه خود اعلام کرد: در نتیجه تفاهم هسته ای در جولای ۲۰۱۵، بخش هوانوردی مسافری ایران و صنعت گردشگری این کشور شاهد نوسازی و توسعه چشمگیری خواهد بود.

بنابر این بیانیه؛ ایران به لحاظ شاخص قدرت خرید، جمعیت جوان و تحصیلکرده با استاندارهای بالای زندگی در منطقه در میان ۲۰ کشور بزرگ جهان است. این کشور بازاری با پتانسیل بسیار و تقاضای عظیم برای هواپیما، تجهیزات، فناوری، مهارت و سرمایه به همراه هواپیما و زیرساخت حریم هوایی است.

همچنین مسیر قابل توجهی از فرصت های توسعه برای خطوط هوایی، فرودگاه ها خارجی و مقامات گردشگری ملی وجود دارد. با توجه به سرمایه جذابیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران، افزایش مورد انتظار گردشگران داخلی، سرمایه گذاری را به هتل ها و خدمات گردشگری سوق خواهد داد.

گفتنی است؛ اجلاس هوانوردی ایران ۲۰۱۶ چهارم و پنجم بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

دنیای سفر