پوکت عنوان دومین ساحل برتر جهان را از آن خود کرد

 

پوکت عنوان دومین ساحل برتر جهان را از آن خود کرد.

نشریه معتبر اخبار و گزارش جهان ایالات متحده (US News & World Report)، جزیره پوکت در بانکوک را به‌عنوان دومین ساحل برتر جهان معرفی کرده است و مردم آن بابت این جایزه به خود افتخار می کنند.

این جزیره به لطف شن‌های سفید، آب‌های زمردی و صخره‌های آهکی که توانسته میلیون‌ها مسافر را در طول سال به تایلند بکشاند.

این ساحل زیبا با کسب این عنوان از سوی این نشریه بین‌المللی مهم شده طبق گفته این مجله، پوکت قطعه کوچکی از بهشت در روی زمین است.

 

یوتاساک سوپارسورن، مدیر نهاد گردشگری تایلند (TAT) می‌گوید:

همه اهالی پوکت باید به خاطر دستیابی به چنین موفقیتی افتخار کنند، چراکه این جزیره را به‌عنوان یکی از معروف‌ترین مقاصد ساحلی جهان معرفی کرده است.

در واقع با توجه به تعداد مخاطبان و خوانندگان مجله اخبار و گزارش جهان ایالات متحده و اینکه این افتخار از طرف این مجله به ما داده شده، خیلی خوشحال هستیم. پوکت در گذشته نیز موفق به کسب جوایز معتبر متعددی بابت سواحلش شده بود و مایه بسی مباهات است که شناخت جهان از آن روز به روز بیشتر می‌شود.

پوکت همزمان با ارتقای مقامش در سطح سواحل جهان، جاذبه‌های گردشگری جزیره را افزایش داده است.

به‌طوری که به سرعت خود را به‌عنوان یکی از قطب‌های کشتی‌های تفریحی در جنوب شرق آسیا تبدیل کرده است.

این جزیره درواقع مانند یک تفریحگاه گرمسیری برای گروه‌های مختلف گردشگران علاقه مندان است که می‌توانند همه نوع تفریحاتی که از یک جزیره انتظار می‌رود را در آن تجربه کرده و لذت ببرند.

علاوه بر این، پوکت در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان «شهر آشپزی» در لیست یونسکو قرار گرفت و در راهنمای میشلن بانکوک، پوکت و فانگ‌ نگا ۲۰۱۹ نیز گنجانده خواهد شد.

برای داشتن سفری لذت بخش مسافران تور تایلند می توانند تور ارزان و تور لحظه آخری تایلند را از مشاوران آژانس مسافرتی قصر شایان بخواهند.