معرفی پیست اسکی آنتالیا


 •  از بهترین مراکز تفریحی در زمستان در سراسر کشور ترکیه می باشد.
 • این مرکز تفریحی و رفاهی امکانات بسیار خوبی برای گردشگران تور آنتالیا در نظر گرفته است .
 • همچنین در این پیست اسکی برای گردشگران امکان آموزش نیز وجود دارد .
پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

معرفی پیست اسکی آنتالیا

معرفی پیست اسکی ساکلیکنت | Saklıkent Ski

ساکلیکِنت نام استراحتگاهی زمستانی در ترکیه می باشد که با مرکز شهر آنتالیا فاصله داشته و در ۴۵ کیلومتری غرب شهر قرار گرفته است . از ماه نوامبر تا می (آبان تا اردیبهشت) این مکان به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب می آید؛ به همین خاطر امروز به این شهر آمده ایم تا گردشگران تور آنتالیا را بیشتر با منطقه کوهستانی ساکلیکنت و پیست اسکی آن آشنا کنیم.

این منطقه بسیار وسیع است و جزوی از رشته‌ کوه توروس (Taurus Mountains) به شمار می آید و ارتفاع پیست آن به ۱۸۵۰ متر بالاتر از سطح دریا می باشد . اگر شما هم به اسکی و تفریح های زمستانی علاقه مند می باشید ما ساکلیکنت را پیشنهاد می کنیم زیرا حدود ۵۰۰ اقامتگاه کوهستانی و مراکز ارایه خدمات متنوع در این منطقه وجود دارند و نیازهای‌تان را به بهترین شکل برآورده خواهند کرد. افرادی که این پیست را برای تفریح و گردش خود انتخاب می کنند شعاری دارند با این مضمون:

Daytime skiing, sea after lunch یعنی روز را اسکی کن و بعد از ناهار به دریا برو.

این شعار به این حقیقت انکار ناپذیر اشاره دارد که از ساحل دریای مدیترانه تا این پیست اسکی، تنها یک ساعت با اتومبیل راه می باشد و بعد از اسکی می توان به راحتی کنار دریا رفت و از زیبایی های دریای مدیترانه استفاده لازم را برد. بهترین زمان برای اسکی کردن صبح زود تا هنگام ظهر می باشد به همین علت اغلب گردشگران این مرکز تفریحی، بعد از ظهر خود را در کنار دریا سپری می کنند.

آمارها حاکی از آن است که آنتالیا بین ماه های آبان تا اردیبهشت، حدود ۵۰ تا ۶۰ روز آفتابی می باشد، بنابراین اگر کمی در برنامه ریزی‌تان دقیق هستید و به پیش بینی های هواشناسی دقت می کنید حتما روزی شاد و جذاب را در کنار عزیزانتان سپری خواهید کرد. در پیست اسکی ساکلیکنت حجم برف مناسب می باشد و به طور میانگین ارتفاع برف به ۱ الی ۲ متر خواهد رسید . میانگین دما نیز در این پیست اسکی به طور معمول ۵ درجه سانتیگراد می باشد. به صورت تقریبی، شما ۱۲۰ روز از سال را فرصت دارید تا به این پیست اسکی بروید و از امکانات و خدمات آن استفاده کنید.

در ادامه بیشتر به امکانات موجود در این مجموعه می پردازیم تا شما گردشگران و توریست های تور آنتالیا اطلاعات کافی و لازمه را داشته باشید .

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا
نمای کلی پیست ساکلیکنت
اگر در فصل زمستان شهر آنتالیا را برای سفر انتخاب می کنید ، حتماً به این پیست اسکی بروید و در قسمت های مختلف آن دوری بزنید؛ قطعاً یک روز خاطره انگیزی را سپری خواهید کرد .

 

در ضمن این پیست دارای پارکینگ بزرگی می باشد که گردشگران تور آنتالیا به راحتی می توانند اتومبیل های خود را در آن پارک کرده و وارد این مجموعه تفریحی زمستانی شوند.

پیست اسکی ساکلیکنت

امکانات و تفریحات در پیست اسکی ساکلیکنت

بدون شک مهم ترین تفریح برای گردشگران که به پیست اسکی می آیند اسکی بر روی برف می باشد. اما گذشته از این تفریح مهیج، این امکان فراهم است که سایر تفریحات زمستانی را نیز تجربه کنند. در ذیل به این تفریحات می پردازیم:

 • برف بازی
 • پیاده روی در میان برف
 • تیوپ سواری
 • عکاسی از کوهستان
 • تماشای غروب خورشید برفراز قله کوه
 • صرف چای و نوشیدنی های گرم دیگر در رستوران ها
 • خوردن غذایی خوش طعم بر فراز کوهستان
 • تله کابین و تله‌سی‌یژ سواری
 • پاراگلایدر
 • کوهنوردی

دیگر امکانات پیست اسکی ساکلیکنت

پیست اسکی ساکلیکنت مجموعه تفریحی کاملی ست و از امکانات فراوانی برای گردشگران تور آنتالیا برخوردار می باشد . در اینجا به برخی از این امکانات می پردازیم :

۱- اتاق اسکی

یک اتاق اسکی بزرگ در این پیست وجود دارد که گردشگران می توانند لباس های خود را تعویض کرده و یا اگر وسیله ای ندارید، آن را خریداری کنید. در اینجا تجهیزاتی چون اسکی و اسنوبرد، لباس، عینک، دستکش های مخصوص و هر آنچه که به اسکی مربوط می باشد را خواهید یافت. خرید وسایل اسکی برای توریست ها گران تمام می شود، اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای تفریح به اسکی می روید به هیچ وجه نیازی نیست که همه وسایل را بخرید و خود را گرفتار هزینه های سرسام آور خرید وسایل این تفریح کنید؛ در ساکلیکنت امکان کرایه تجهیزات اسکی نیز وجود دارد و با صرف هزینه ای بسیار کمتر می توانید از آن ها بهره مند شوید. همچنین می توانید با پرداخت هزینه، یک مربی برای خود مشخص کنید که به شما آموزش های لازم را ارایه دهد. در اینجا به هزینه اجازه وسایل در این پیست می پردازیم.

نکته: هزینه هایی که در ادامه ذکر می شوند برای اجاره یک روزه وسایل است.

اسنوبرد به همراه کفش: ۷۵ لیر ترکیه (معادل ۸۷,۴۵۰ تومان)

کفش اسکی و باتوم: ۷۵ لیر ترکیه (معادل ۸۷,۴۵۰ تومان)

اجاره اسنوبرد یا اسکی (بدون هیچ ابزار دیگری): ۴۵ لیر ترکیه (معادل ۵۲,۴۷۰ تومان)

کفش (بدون هیچ چیز دیگری): ۴۰ لیر ترکیه (معادل ۴۶,۶۴۰ تومان)

یک دست لباس: ۳۰ لیر ترکیه (معادل ۳۴,۹۸۰ تومان)

استفاده از مربی به ازای هر ساعت: ۱۵ لیر ترکیه (معادل ۱۷,۴۹۰ تومان)

۲- تله‌سی‌یژ

در این مجموعه گردشگری و رفاهی تله‌سی‌یژی وجود دارد که روزانه حدود ۸۰۰ گردشگر را به قله پیست می برد. مهم نیست که در اسکی مبتدی هستید یا حرفه ای، با صعود به قله می توانید از مناظر فوق العاده اطراف لذت ببرید و خاطراتی به یاد ماندنی را ثبت کنید. در این تله‌سی‌یژ دو ایستگاه وجود دارد که در ارتفاعات ۱۴۰۰ و ۲۴۰۰ متری قرار گرفته شده اند. پیشنهاد می کنیم اگر قصد سوار شدن بر تله‌سی‌یژ را دارید به هیچ وجه دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید که دیدنی های بی نظیری در انتظار شما می باشند . اگر به همراه فرزندتان به این پیست آمدید و برای امنیت او دوست ندارید که فرزندتان با تله‌سی‌یژ یا تل اسکی به بالا و پایین برود، می توانید او را سوار بیبی لیفت (Babylift) یا همان بالابر کودک کرده ، در این پیست مدرن و جالب برای کودکان بالابری مخصوص وجود داشته تا امنیت آن ها را تضمین کند و پدر و مادرها دغدغه آسیب دیدن فرزندان شان را نداشته باشند.

هزینه استفاده از  تله‌سی‌یژی و تل اسکی:

 • یک بار صعود به قله: ۱۰ لیر ترکیه (معادل ۱۱,۶۶۰ تومان)
 • رفت و برگشت: ۳۰ لیر ترکیه (معادل ۳۴,۹۸۰ تومان)
 • بالارفتن به تعداد نامحدود به مدت یک روز: ۵۰ لیر ترکیه (معادل ۵۸,۳۰۰ تومان)
 • رفت و برگشت نامحدود به مدت یک روز: ۶۰ لیر ترکیه (معادل ۶۹,۹۶۰ تومان)
 • استفاده نامحدود برای یک ماه: ۳۰۰ لیر ترکیه (معادل ۳۴۹,۸۰۰ تومان)
 • استفاده سالانه به تعداد نامحدود (در ماه هایی که پیست فعال است): ۵۰۰ لیر ترکیه (معادل ۵۸۳,۰۰۰ تومان)

۳- تل اسکی

این پیست اسکی شامل تل اسکی نیز می باشد که به طور متوسط در هر بار رفت و برگشت خود ۲۰۰ مسافر را جا به جا می کند. تل اسکی این ناحیه تا ۲۰۰۰ متر بالا می رود.

هزینه:

هزینه های استفاده از تل اسکی هم مانند تله‌سی‌یژ می باشد که در مطلب بالا توضیح کامل داده شده است .

تل اسکی پیست ساکلیکنت آنتالیا

۴- پاراگلایدر

پاراگلایدر هم یکی دیگر از تفریحات این پیست می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. در پیست اسکی ساکلیکنت نیز می توانید سوار بر پاراگلایدرها  شده و از زاویه بالا به تماشای پیست بنشینید. هر پرواز حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد و مربی های بسیاری در این مرکز تفریحی حضور دارند و به علاقه مندان آموزش می دهند.

زمان مناسب برای تفریح پاراگلایدر در این پیست آوریل تا اکتبر (اواسط فروردین تا ۹ مهر) می باشد و زمستان، زمان خوبی برای این تفریح در آنتالیا نیست؛ اما با این حساب برخی از علاقه مندان در این فصل هم از پاراگلایدرها استفاده می کنند. در پیست ساکلیکنت سه باند برای فرود و پرواز پاراگلایدر ها وجود دارد؛ باند جنوبی ۱۷۰۰ متر طول دارد و برای فرود مناسب است، باند شمالی با ۱۸۰۰ متر طول در انتهای شمالی پیست قرار گرفته و آخرین مسیر نیز ۱۹۰۰ متر طول دارد و شمال پیست است. لاین ۱۷۰۰ متری محبوب ترین مسیر نزد پاراگلایدر سواران است.

 

پاراگلایدر در ساکلیکنت

اقامت در ساکلیکنت

اگر به قصد اسکی کردن به سمت آنتالیا و پیست اسکی ساکلیکنت می روید، به هیچ عنوان نگران محل اقامت خود نباشید زیرا این مرکز یک مجتمع ورزشی با تجهیزات کامل می باشد و هتل و اقامتگاه های مناسبی برای گردشگران تور آنتالیا نیز بخشی از آن به شمار می آیند. در اطراف این پیست ۴۷۷ کلبه کوهستانی و ۱ هتل- با ۲۴۰ تخت، حمام ترکی، سونا، سالن بدنسازی، استخر سرپوشیده و سالن کنفرانس با گنجایش ۲۰۰ نفر- و چند اتاق مخصوص کهنسالان وجود دارد که خدمات خوبی ارایه می دهند. اگر قصد دارید در هزینه های تان کمی صرفه جویی کنید، در منطقه ساکلیکنت ۴۰ مُتل فعال هستند. در اینجا توضیح کوتاهی در رابطه با این اقامتگاه ها می دهیم.

  رستوران های پیست اسکی ساکلیکنت

 همه هتل هایی که در نزدیکی این پیست قرار گرفته اند ، غذاها و خوراکی های رنگارنگی را در اختیار گردشگران قرار می دهند؛ اما در محوطه این پیست سه رستوران وجود دارند که در کنار هم قرار گرفته اند. با مراجعه به این رستوران ها می توانید در فضای روباز و سربسته، غذای خود را سرو کنید.

 

غذا در پیست ساکلیکنت
غذا در پیست ساکلیکنت
 پیست اسکی ساکلیکنت یک مجموعه کامل تفریحی زمستانی برای گردشگران تور آنتالیا که قصد سفر به این شهر را دارند می باشد و می توانند لحظاتی به یاد ماندنی را در کنار خانواده سپری کنند .