چه زمانی به ترکیه سفر کنیم؟

بهترین زمان برای سفر به ترکیه چه وقتی است؟

بهار بهترین زمان دیدن ترکیه است؛ بعد پاییز، تابستان و در آخر زمستان.

چه زمانی به ترکیه سفر کنیم؟

چه زمانی به ترکیه سفر کنیم؟

بهار

بهار (ماه های مارس، آوریل، مه و تا اواسط ژوئن) بهترین گزینه است چون هوا در همه جای کشور ترکیه معتدل ترین حالت را دارد و روزها طولانی ترند، (هرچند در ماه آپریل هوا کمی بارانی است).  این شلوغ ترین فصل استانبول هست، تمامی اتاق های هتل ها با بالاترین قیمت ها رزرو می شوند. هرچند این زمان تخفیف در  شهرهای حاشیه سواحل مدیترانه است.

پاییز

پاییز(از اواسط سپتامبر تا آخر اکتبر) دومین زمان مناسب برای سفر به ترکیه است با هوایی تقریبا متعادل است، ولی روزهای کوتاهتری دارد و ممکن است در ماه اکتبر بارندگی شروع شود. در این زمان هم استانبول خیلی شلوغ است و بیشتر اتاق های هتل های استانبول تقریبا با بالاترین قیمت ها رزرو می شوند. در شهرهای ساحلی، آب دریا هنوز گرم است، جمعیت کمتری دیده میش ود و قیمت ها پایین تر هستند.

تابستان

تابستان (از اوایل ژوئن، ژوئیه، اوت و تا اواسط سپتامبر) هوا تقریبا در تمامی نقاط ترکیه گرم است، هوایی بدون باران و کمی خنک در عصرها. شهرهای ساحلی خیلی شلوغ اند و قیمت ها در گرانترین حد خود هستند. اما شهرهای دیگر خلوت تر هستند، به خصوص استانبول.

زمستان

زمستان (نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه) ممکن است سرد و بارانی باشد، یا گاهی با روزهایی سرد ولی آفتابی. در بیشتر نقاط، به جز شهرهای جنوب شرقی که هنوز گرم ترند، قیمت ها ارزان تر اند ولی توریست های کمتری دیده می شوند.

می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به ترکیه ماه مارس (اواخر اسفند و اوایل فروردین) و نوامبر (اواسط آبان تا اواسط آذر) است که قیمت ها پایین تر هستند و اتاق های بسیاری موجود اند.

برای مشاهده آرشیو تور استانبول در وبسایت قصر شایان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تور ترکیه

 

منبع: آژانس هواپیمایی قصرشایان

کپی این مقاله تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

این مقاله ادامه دارد…