چیانگ مای در تایلند

 

چیانگ مای شهری تاریخی و زیبا در کشور تایلند است که یکی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در شمال این کشور می باشد.

کشور تایلند از لحاظ تفریحی و گردشگری حرف اول را میزند و مکان های دیدنی زیادی دارد.

علت شهرت آن هم حفظ کردن بافت تاریخی اش در برابر پیشرفت هایی است که این روزها تایلند داشته است می باشد. در این شهر بهترین غذاهای تایلندی و اروپایی را با کمترین قیمت ممکن می توانید میل کنید.

در بین غذاهای تایلندی معروف ترین آن پدتای است که جزو محبوب ترین غذاها می باشد و هم طعم عالی دارد.

اما قبل از  سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند.

شهر چیانگ مای یک منطقه مسکونی در نزدیکی شهر بانکوک در تایلند است و حدود ۶۰۰ کیلومتر از بانکوک فاصله دارد. پروازهای بانکوک به چیانگ مای تنها یک ساعت طول می‌کشد.

البته برای رسیدن به این شهر از بانکوک با اتوبوس هم می توانید بروید اما خوب بجای این که یک ساعت در راه باشید باید ۱۲ ساعت منتظر باشید تا به چیانگ مای برسید.

مساحت این شهر حدود ۴۰ هزار کیلومتر بوده و جمعیت آن مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده حدود ۱۳۱ هزار نفر می باشد.

شهر چیانگ مای هم مانند دیگر شهرهای کشور تایلند، دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. همواره در این شهر باران می باید و هیچ پیش بینی نمی توانید از قبل بکنید پس همیشه لباس مناسب همراه خودتا داشته باشید تا اگر باران زد سفرتان مختل نشود.

یکی از مهترین صنعت  کشور تایلند گردشگری و تفریحات آن  است، بنابراین برای سفر به شهرهای توریستی این کشور مثل بانکوک، پوکت و چیانگ مای نیازی به نگرانی نیست.

شما برای اقامتتان تنها باید میزان بودجه ای که می خواهید برای برای هتل یا هاستلتان هزینه کنید را مشخص نمایید و سپس یکی از هتل های این شهر را انتخاب کنید.

در رابطه با اقامت در هاستل باید بگوییم که نباید همان انتظاری که در مورد امکانات و امنیت در هتل را دارید از هاستل های این شهر هم داشته باشید.

بهترین زمان سفر به این شهر از اکتبر تا آوریل هست که هوا بسیار خوب و ملایم می شود.