ارمنستان کشور کوچکی است که بین آسیا و اروپا قرار دارد. این کشور به بزرگی و معروفی کشورهای همسایه اش نیست، ولی مناظر دیدنی بسیاری دارد!

در مقاله امروز آژانس هواپیمایی قصرشایان ۱۰ محلی را در هنگام بازدید از ارمنستان نباید از دست دهید را به شما معرفی می کنیم.

زیباترین مناطق دیدنی در ارمنستان

صومعه گغارد

یکی از میراث جهانی یونسکو، صومعه معروف مسیحیان ارمنی است. این بنای دینی و یکی از نیایشگاه های آن  تقریبا از دل کوه مجاور تراشیده شده اند. این بنا در قرن ۴ پایه گذاری شده و گفته می شود نیزه ای که حضرت مسیح در روز مصلوب شدن با آن زخمی شده در این محل نگه داری می شده است.

معبد گارنی

سفر یکروزه به گغارد معمولا با بازدید از روستای گارنی همراه است. معبد گارنی، معبد کلاسیک یونان باستان است که در قرن ۱  میلادی ساخته شده است. این صومعه که در لبه گلوگاه قرار دارد، نمایی بی نظیر از رود آزات و سمفونی سنگ ها را دارد.

سمفونی سنگ ها

یکی از جذابیت های طبیعی گلوگاه گارنی، سمفونی سنگ ها است. صخره ای بی نظیر از ستون های بازالت شش ضلعی که به صورت طبیعی واز فوران آتشفشان به وجود آمده اند. منظره ای فوق العاده زیبا و مسحور کننده.

صومعه سوانانک

این بنای مذهبی در سواحل دریاچه سوان ساخته شده است و در سفر به ارمنستان ، بازدید از آن را نباید از دست بدهید. این صومعه احتمالا محلی است که بیشترین عکس از آن گرفته شده است. ۲ کلیسای آن از معماری های برجسته دوران قرون وسطی در ارمنستان هستند. این صومعه منظره چشمگیری دارد. برای رسیدن به آن خود را برای بالا رفتن از صدها پله کوهستانی آماده کنید.

دریاچه سوان

دریاچه سوان که با نام مروارید ارمنستان معروف است، بزرگترین ساختار آبی در کشور و در منطقه قفقاز است. در تابستان افراد محلی و گردشگران زیادی برای انجام ورزش های آب مانند موج سواری و جت اسکی به آنجا می آیند. این منطقه برای پیک نیک هم فوق العاده است. در زمستان، افراد کمتری به آنجا می آیند و دریاچه آرام با پشت زمینه صومعه که با برف پوشیده شده است، منظره ای زیبا را به تصویر می کشد. برای ناهار می توانید از غذاهای دریایی خوشمزه که با ماهی قزل آلای محلی تهیه شده اند، لذت ببرید.

تساغکادزور

این شهر در استان کوتایک قرار دارد و برای آب گرم و مراکز سلامتی آن معروف است. تساغکادزور به معنی دره گل هاست، ولی در زمستان برف زیادی در آن می بارد و سیل جمعیت برای فعالیت های زمستانی مثل اسکی به آنجا می آیند. این مجموعه مدرن برای بالابرهای ساخته شده در شیب کوه تغنیس معروف است. در شرایط خوب آب و هوایی، با استفاده از بالابر تله اسکی مجموعه منظره زیبایی از ارمنستان و کوه آرارات را می بینید.

دیلیجان

آب و هوای ارمنستان بسیار متنوع است ، و این امر وقتی که از سوان به دیلیجان سفر می کنید، قابل توجه است. این دو شهر از طریق تونلی طولانی با هم در ارتباط هستند، در یک سمت، شهری آفتابی با تعداد انگشت شماری کوه و در سمت دیگر پوشش گیاهی مه گرفته! دیلیجان معمولا با اسم “سوئیس کوچک” هم نامیده می شود. دامنه کوه پوشیده از درختان کاج است و در زمستان از برف خیس می شوند.

صومعه هاقارستین

این صومعه در جنگل های بارانی دیلیجان پنهان شده است. این مجموعه در بین قرن ۱۰ تا ۱۴ ساخته شده است و هم اکنون به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مجموعه کاسکادا

کاسکاد، پلکان بزرگ سفیدی در ایروان، ارمنستان، است. با بالا رفتن از آن می تواند از مزیت دیدن منظره دیدن شهر لذت ببرید. اگر هوا خوب باشد، حتی می توانید کوه آرارات را هم ببینید.

کوه آرارات

اگرچه این کوه دیگر بخشی از ارمنستان نیست، ولی نماد برجسته آن به حساب می آید. به باور بسیاری از افراد این کوه محل به زمین نشستن کشتی نوح است و برای ارامنه کوهی مقدس به حساب می آید. اگر آسمان صاف باشد، می توان این کوه را از جنوب شهر ایروان دید.

علاوه بر این مکان ها، نقاط دیدنی ارمنستان زیادتر از این هاست. امیدواریم که این لیست برای بازدید از ارمنستان به شما ایده های خوبی بدهد.

منبع:آژانس هواپیمایی قصرشایان

کپی تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.