موزه ملی العین

شهر تاریخی و کهن ابوظبی در کشور امارات متحده عربی که هر ساله پذیرای زیادی از گردشگران خارجی و داخلی بوده است.
با دارا بودن قدمت تاریخی، در طول ادوار گذشته عتیقه جات، آثار باستانی و دیدنی، میراث فرهنگی و ظروف قدیمی و ارزشمندی را در دل خود جای داده است.
همان طور که گفتیم شهر ابوظبی به غیر از جاذبه های تفریحی و دیدنی، از فرهنگ غنی و تاریخ کهنی برخوردار می باشد که موزه ملی العین مظهر تاریخی این شهر به شمار می آید.

موزه ملی العین در شهر ابوظبی و در منطقه العین واقع شده و قدیمی ترین موزه کشور امارات متحده عربی به حساب می آید.
این موزه در سال ۱۹۷۱ میلادی به دستور شیخ خلیفه بن زاید آل، حاکم مرحوم کشور امارت متحده عربی بنا شده است.
موزه ملی العین دارای دو بخش اصلی می باشد :
بخش قوم نگاری که به نمایش آثاری نظیر نسخه های قدیمی از قرآن کریم، دست نوشته های قدیمی و زیر خاکی، لباس ها و لوازم آرایش و بدلیجات عتیقه زنان عرب پرداخته است.
بخش باستان شناسی که به حفاظت و نمایش عتیقه جات و آثار باستانی مربوط به عصر حجر و عصر برنز نظیر ابزارهای سنگی، آهن آلات، محصولات برنز و سرامیکی پرداخته است.
علاوه بر این که این بخش چنین آثار باستانی را به نمایش گذاشته ، به تفاوت های عصر مدرن با عصر حجر و همچنین تاثیر کشف نفت بر زندگی اجتماعی و اقتصادی مردمان این منطقه نیز پرداخته است.
یکی از معروف ترین اشیا در موزه ملی العین تکه سنگی می باشد که آپولو ۱۷ (سفر یازدهم ماموریت‌ های آپولو و آخرین (ششمین) سفر انسان به کره ماه) از سفر خود به ماه آورده و توسط سازمان ناسا به کشور امارات شده است.
وجود چنین سنگی در موزه ملی العین باعث شهرت بیشتر این موزه شده است و توجه گردشگران تور ابوظبی را به بازدید این موزه جذب کرده است.
 موزه ملی العین در شهر ابوظبی، مرکز منطقه العین امارات، ضلع غربی خیابان زاید بن سلطان و در نزدیکی میدان مورا با قرار گرفته است.
ساعات بازدید از موزه العین به شرح زیر می باشد:
شنبه تا پنجشنبه: ۰۸:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ بعد از ظهر
جمعه ها: ۰۳:۰۰ ظهر تا ۱۹:۳۰ بعد از ظهر
این موزه دوشنبه ها تعطیل می باشد.