در هر فصلی که باشید، هیچ وقت برای خرید سال نو، زود نیست. اگر به دنبال برنامه ریزی برای سفری خارجی به کشوری فوق العاده هستید، این بازارهای جهانی را هم در نظر بگیرید. وقتی از این بازارها دیدن می کنید، علاوه بر این که خرید های خود را از قبل انجام می دهید، با فرهنگ این کشورها هم آشنا می شوید و سوغاتی های فوق العاده ای هم پیدا خواهید کرد.

بازار ال راستو، مادرید

هر یکشنبه صبح در ایالت تاریخی ال راستو در مادرید، صدها دستفروش در این خیابان به فروش محصولات خود در بزرگ ترین بازار اسپانیا می پردازند. مانند خیلی از بازارهای دیگر اروپا، این بازار هم یک بازار معتبر کهنه فروش ها است، با انواع کالاها که با پایین ترین قیمت ها به فروش می رسند و فروشندگانی که با چانه زدن شما مشکلی ندارند. اینجا بهترین محل برای خرید محصولات چرم مرغوب با قیمتی مناسب است. محصولاتی از که آن ها خوشتان خواهد آمد کیف پول، چکمه و ژاکت های چرمی است.

بازار بزرگ، استانبول

برای بیش از ۵۰۰ سال، بازار بزرگ استانبول مشتریان بسیاری را به کوچه ها و دخمه های پر پیچ و خم خود که پر از چیدمان های جالب، بوهای خوش، رنگ های سرزنده و صداهای بلند است، کشانده است. از دوشنبه تا شنبه، برای خرید فرش، جواهرات و فانوس از این بازار دیدن کنید. این بازار همچنین محل خوبی برای خرید ادویه جات و پوشاک است.

بازار شناور، تایلند

این بازار شناور در تایلند به خریداران امکان خرید کردن روی آب را می دهد (در مورد بازاری که در کنار بندرگاه است صحبت نمی کنیم). سوار یک قایق شوید و در این کانال باریک در کنار قایق های فروشندگان روی آب و فروشندگان در کنار کانال توقف کنید. در حالی که از خرید غذاهای تایلندی لذت می برید، فراموش نکنید تا از صنایع دستی آن ها مانند کلاه های تایلندی، شمع های دست ساز، مجسمه ها، عودها و ادویه جات هم خرید کنید تا آن ها را به دوستان و آشنایانتان سوغاتی بدهید.

بازار یشم، هنگ کنگ

خیابان های پرازدحام و شلوغ این کلان شهر بزرگ یعنی هنگ کنگ پر از فروشندگان و خریدارانی است که در حال چانه زدن هستند. به عنوان یک شهر بندری اصلی، هنگ کنگ بازار های بسیاری دارد و محصولات متنوعی از گل و کالاهای الکترونیکی تا پوشاک و ماهی قرمز را عرضه می کند. قطعا هر خریدی که در ذهن داشتید را در اینجا انجام می دهید. حتما به بازار یشم هم که در فرهنگ کشور چین نماد خوش شانسی است سری بزنید. در آنجا می توانید محصولاتی مانند جواهرات، مجسمه و چاپ استیک خریداری کنید و با آن ها این شانس خوش را به دیگران هدیه بدهید.

بازار سن کوئن، پاریس

بازارهای بسیاری در پاریس وجود دارند که به راحتی می توانید روزها، هفته ها و حتی ماه ها در آن ها وقت بگذرانید و عتیقه های پاریسی از آنجا بخرید. حتی یک اپلیکیشن گوشی همراه برای این کار طراحی شده تا به شما برای خرید از تمامی بازارهای پاریس کمک کند. خیلی سخت است که از بین این بازارها انتخاب کنید ولی بازار سن کوئن یکی از بهترین بازار ها برای خرید های سال نو است. در واقع این بازار ترکیبی از چندین بازار کوچک تر است که با هم تلفیق شده اند. حدود ۳۰۰۰ فروشنده در این بازار محصولاتی مثل عتیقه جات، کلکسیون کتاب، کارهای هنری و انواع خرت و پرت را به فروش می رسانند که هر فرد سخت پسندی را راضی نگه می دارد.

بازار سوق مراکش، موراکو

هرگاه چشم هر مسافر و یا افرادی که اهل خرید هستند به تصاویر بازار سوق مراکش در مجله ها و راهنماهای سفر می افتد، آن را جزو لیست مکان هایی که حتما باید بروند، می گذارند. حجره های کوچک که در کوچه های پیچ در پیچ به دنبال هم صف کشیده اند، مانند یک رویاست که به واقعیت تبدیل شده است. همان طور که منسوجات، جبه، صندل های چرمی و فرش می خرید، فراموش نکنید که چای نعناع معروف موراکویی را هم امتحان کنید.

بازار جاده پورتوبلو، لندن

یکی از سنت های قدیمی که اهالی لندن و مسافران در یک صبح دل انگیز روز یکشنبه انجام می دهند، رفتن به بازار جاده پورتوبلو، بزرگ ترین و معروف ترین بازار عتیقه جهان است. از خرید صفحات گرامافون، دوربین و ظروف چینی لذت ببرید و همچنین اگر می خواهید دوستان اهل مد خود را تحت تاثیر قرار دهید، چند تکه از مد مشهور لندن را برای آن ها سوغاتی ببرید.

بازار ملکه ویکتوریا، ملبورن

اگر به قاره استرالیا سفر کردید، حتما چند روزی را در شهر جالب و شیک ملبورن بگذرانید. در این مدت از بازار ملکه ویکتوریا هم که بسیار معروف است دیدن کنید. در کنار فروش محصولات تازه ای مانند پنیر و سایر خوراکی های خوشمزه، برخی غرفه های خاص، پوشاک، کفش، لباس های چرمی و جواهراتی که توسط طراحان و هنرمندان مشتاق طراحی شده اند، را به فروش می رسند.

تمامی محصولاتی که از سایر نقطه دنیا می خرید، گنج های بی همتای بین المللی هستند که علاوه بر خاطرات خوش، فرهنگ غنی و جلوه خاصی را به همراه دارند.

منبع: آژانس هواپیمایی قصرشایان

کپی تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.