GhasreShayanGhasreShayan

در حال حاضر عضو هستید؟

GhasreShayanGhasreShayan
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

سفر به آنکارا

ankara
  • به زودی

    author-image
    بدون نظر
  • به زودی

    author-image
    بدون نظر

درباره آنکارا

آنکارا (در قدیم: آنقُره) پایتخت و پس از استانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان آنکارا است. آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرن با ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ نفر جمعیت است (آمار ۲۰۰۵). از مراکز دیدنی آن می‌توان آرامگاه آتاتورک و برج گردان خرید آتاکوله را نام برد.

گالری عکس

مقبره آتاتورک آنکارا ،بنیانگذار جمهوری ترکیه، بر روی تپه ای جالب توجه در بخش "آنیتپ" شهر واقع شده است که در سال ۱۹۴۴ احداث و در 1953 کامل شد .این مقبره ترکیبی از معماری باستانی و مدرن است و به عنوان یک دستاورد معماری مدرن ترکیه بدون رقیب بر جای مانده است. بنایی ساده که حیاط بزرگی پوشیده با کفپوش های موزاییکی دارد.
مسجد حاجی بایرام
مسجد حاجی بایرام یکی از مکان های توریستی و دیدنی آنکارا می باشد که گردشگران  تور آنکارا برای بازدید از آن راهی این مکان تاریخی می شوند . این مسجد در سال 1428 توسط معمار زبر دست ، سینان مصادف با قرن 16 بنا گردید اما در حا ل حاضر مشخصات مسجد با معماری قرن 17 و 18 مطابقت دارد . این جاذبه ی توریستی در مجاورت آرمگاه حاجی بایرام  ولی (بنیان گذار فرقه بایرامی ) که صوفی سرشناس و برجسته ای در زمان خود بود ، در محله اولوس و بعد از معبد آگوستوس واقع شده است . مقبره این صوفی در کنار محراب قرار داشته که نمایانگر مقبره های قرن 15 می باشد . دیوارهای مسجد حاجی بایرام از آجر و قطعات سبز رنگی ساخته شده که در شب با وجود نورپردازی های متعدد ، زیبایی آن دو چندان شده و مراسم رسمی و غیر رسمی زیادی در آن انجام می شود .
حمام رومی
حمام رومی سازه ای قدیمیست که نماد استقلال آتاتورک و مردم ترک در مبازرات استقلال طلبانه محسوب می شود که در قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری قرار دارد . حمام هایی تاریخی که قدمت آن به قرن سوم بعد از میلاد مسیح می رسد.اطاق سرد ،اطاق خنک و یک اطاق گرم که در زمان امپرطور Caracalla.به افتخار آسلپیوس ،خدای طب احداث شد.امروزه شما می توانید سیستم گرمایش قدیمی و اطاق مخصوص پوشیدن لباس ها را مشاهده کنید .
آب های گرم و معدنی شهرستان هایمانا
آبهای گرم و معدنی شهرستان " هایمانا" در قسمت جنوب آنکارا قرار داشته و یکی از منابعی است که قدمت تاریخی داشته و در دوران رومیها، بیزانسیون، سلجوقیان و عثمانیان همواره مورد استفاده قرار داشته است. فعالیتهایی که در قرن نوزدهم برای انتقال بخشی از این آبهای شفا بخش به آنکارا انجام گرفته است، اهمیت زیاد این منابع را نشان می دهد.
ارگ آنکارا
ارگ آنکارا، بر روی تپه ای در مرکز آنکارا قرار دارد و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود.دیوار های این سازه که به طول 14-16 متر هستند .زیر بنای این ارگ توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم احداث شد و توسط رومیها کامل گردید . رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. اطراف و داخل ارگ که قدیمیترین بخش آنکارا است، شامل نمونه های ظریف معماری سنتی است .
تئاتر رومی
تئاتر رومی آنکارا یکی مهم ترین مکان های توریستی با قدمت بسیار بوده که تاریخ آن به قرن دوم بعد از میلاد بر می گردد و مورد توجه گردشگران  تور آنکارا قرار دارد . این بنای تاریخی در سال 1982 کشف شد و یک سال بعد حفاری ها جهت کشف دیگر آثار به جای مانده از ساختمان تئاتر رومی آغاز گردید . بعد از جست و جوی بسیار ، چندین مجسمه رومی کشف شد که اکنون در موزه تمدن آناتولی در معرض دید ، گذاشته شده اند . حفاری ها جهت رویت قسمت مربوط به تماشاچیان همچنان ادامه دارد .
ستون ژولین
ستون ژولیون از آثار باستانی مهم آنکارا محسوب می شود که مورد توجه گردشگران تور آنکارا بوده و در بخش اولوس شهر آنکارا قرار گرفته است .قدمت این بنای تاریخی به سال 362 بعد از میلاد بر می گردد . در آن زمان ستون ژولیون که ارتفاعی 15 متری دارد ، به دستور امپراطور Julian the Apostate برای بزرگداشت یک ملاقات ساخته شد که یک دکوراسیون برگی مرسوم نیز بر سر ستون آن قرار دارد . این بنای تاریخی در سال 1935 در پارک “گوون” ساخته شد .
مسجد اصلان حانه
مسجد اصلان حانه ، مسجدی قدیمی مربوط به دوره سلجوقی بوده که در سال 1290 بنا گریده و نمایانگر معماری ترکیه باستان می باشد . این مسجد تاریخی که در ساخت آن  سنگ و موزائیک هایی زیبا به کار رفته است ، در نزدیکی ارگ آنکارا بوده و یکی از جاذبه های تاریخی آنکارا به شمار می رود که مورد توجه گردشگران تور آنکارا قرار دارد . یکی از قسمت های جالب توجه مسجد اصلان حانه سقف چوبی و پیچیده آن است که توسط 24 ستون استوار مانده است . به دلیل وجود چندین مجسمه ی شیر در ساختمان مسجد ، نام این بنا را در گذشته ، Arslanhane  یعنی خانه شیرها می نامیدند .
مسجد اهی الوان
مسجد اهی الوان آنکارا یکی از بناهای شناخته شده در مرکز ترکیه است که به عنوان جاذبه توریستی پایتخت طرفداران زیادی دارد . این مسجد که یکی از قدیمی ترین مساجد آنکارا بوده ، در نزدیکی ارگ تاریخی آنکارا و بر روی شیب صخره ای در بخش اولوس  بنا شده است . قدمت این سازه تاریخی به سال 1382 میلادی ، مقارن با اواخر قرن 14 و اوایل قرن 15 می رسد . به فرمان سلطان محمد اول مسجد اهی الوان آنکارا در سال 1413 مرمت شد و مانند سایر مساجد دوران سلجوقی ، بدون منبر بوده و ظاهری ساده دارد ؛ 12 ستون چوبی که درون مسجد به کار رفته مربوط به دوران بیزانس و رومی ها می باشد .
مسجد ینی جناب احمد
مسجد ینی جناب احمد آنکارا از مساجد بزرگ دوران عثمانی بوده که قدمت آن به قرن 16 میلادی برمی گردد . این مسجد که یکی از شاهکارهای معمار زبر دست سینان است ، در خیابان اولوجانلار شهر آنکارا قرار دارد . در نمای ساختمان مسجد ینی جناب احمد آنکارا از سنگ سماق قرمز استفاده شده و در ساخت منبر و محراب آن نیز ، سنگ مرمر سفید به کار رفته است . این مسجد یکی از آثار تاریخی پایتخت محسوب می شود که علاقه مندان به آثار تاریخی از آن بازدید می کنند .
معبد آگوستوس
معبد آگوستوس که قدمت آن به 10 سال بعد از میلاد مسیح می رسدبر می گردد ، توسط پادشاه غلاطیه ای ، پیلامنس و به یاد آگوستوس احداث شد. بعد ها و در قرن دوم میلادی این معبد به دست رومیان بر روی دژ باستانی آنکارا بازسازی شد. این معبد تاریخی در بخش اوموس شهر شهر واقع شده است. پیمان سیاسی آگوستوس که دستاوردهای سیاسی اورا شرح می دهد به دو زبان لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده ، به اعتقاد مردم آن دوره روح انکیرانوم که مقبره او در معبد آگوستوس واقع شده از پیمان فوق محافظت کرده و اهمیت این معبد را دو چندان کرده است.آگوسستوس قبل از مرگ ،لیستی از اموال خود که طی مپراطوری به دست آورده بود تهیه کرد که در برگیرنده 4 دستاورد مهم بود ، این اموال بعدها توسط رومیان باستان کشف گردید. با گذشت سالها و به مرور زمان و تاثیر شرایط آب و هوایی بر این  بنا ، باعث شد تا نام این معبد باشکوه و بزرگ در سال 2002 در لیست بناهای تاریخی در معرض خطر دنیا که نیاز به بازسازی دارند قرار بگیرد.

در حال حاظر هیچی نمایشگاهی دایر نیست

تور ترکیه را می توانید با هدف هرکدام از شهرهای ترکیه انتخاب کرد اما کسانی که وقت سفارت کانادا یا امریکا دارند و یا سفری کاری دارند باید به شهر آنکارا ، پایتخت ترکیه سفر کنند . اما یک سفر کاری باعث نمی شود که از جاذبه های گردشگری آنکارا دیدن نکنید . آنکارا نیز یکی از شهرهای زیبای ترکیه است که می توانید ساعات متوالی در آن سرگرم باشید و از سفر خود لذت ببرید .

shopping_centers_in_ankaraturkey-qpr

shopping_centers_in_ankaraclip_art1 مراکز خرید آنکارا یکی از جاذبه های توریستی این شهر است . در سفرتان به آنکارا زمانی را به بازدید از بازارهای آنکارا اختصاص دهید . اگر به بازارهای قدیمی علاقمندید و یا می خواهید با فرهنگ مردم ترکیه آشنا شوید و یا مایلیید صنایع دستی مردم ترکیه را ببینید به منطقه چیکریکچیلار یوکوشو مراجعه کنید . در این منطقه خیابان مسگران (باکیرجیلار چارشیسی) محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را ، علاوه بر اشیای مسی ، می توان در اینجا یافت . بخش دیگری مربوط به خرید لباس است و پر از مغازه های لباس فروشی میباشد که از مراکز خرید ارزان آنکارا بشمار می آیند . از مهم ترین مراکز خرید آنکارا می توان به مرکز خريد کيزيلاي آنکارا ، مرکز خرید آرمادا در آنکارا ، مرکز خرید فروم در آنکارا و مرکز خرید گالریا در آنکارا اشاره کرد .

shopping_centers_in_ankara2turkey-qpr

shopping_centers_in_ankara3turkey-qpr

shopping_centers_in_ankaraclip_art مرکز خرید گالریا در آنکارا جزو قدیمی ترین مراکز خرید در آنکارا می باشد که از سال 1995 در حال فعالیت می باشد و دارای رستورانها و کافی شاپ های متنوعی ست . مرکز خرید فروم در آنکارا در سال 2008 افتتاح شده است . این مرکز خرید در آنکارا ، 2 طبقه میباشد و شامل 149 مغازه می باشد و می توانید در سینمای این مرکز به تماشای فیلم بنشینید . یکی از بهترین مراکز خرید انکارا ، مرکز خرید آرمادا آنکارا ست که در تاریخ 28 سپتامبر 2002 در جاده اسکی شهیر افتتاح گردیده است . البته در سال 2013 به مساحت آن افزوده شد و تعداد مغازه ها به 250 فروشگاه رسید . یکی دیگر از شیک ترین مراکز خرید انکارا که در سال 2004 افتتاح شده اوت لیت اپتیموم است که معروف ترین برندهای پوشاک دنیا در آن شعبه دارند . البته در برج آتاکوله آنکارا که یکی از دیدنی های آنکارا ست ، مراکز خریدی وجود دارد . در واقع در طبقات پایینی این برج یکی از مراکز خرید انکارا وجود دارد ، کل مرکز خرید ۵ طبقه میباشد و دارای تعدادی رستوران و کافه تریا نیز میباشد .

shopping_centers_in_ankara1turkey-qpr

برای دریافت تورهای لحظه آخری به کانال تلگرام ما بپیوندید