GhasreShayanGhasreShayan

در حال حاضر عضو هستید؟

GhasreShayanGhasreShayan
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

سفر به بدروم

بدروم
  • به زودی

    author-image
    بدون نظر
  • به زودی

    author-image
    بدون نظر

درباره بدروم

تفریح گاه شبیه به کارت پستال بدروم، منطقه ی باستانی Halicarnassos را که به شهر پادشاه Mausolus که آرامگاه او و همچنین محل تولد Herodotus (پدر تاریخ)، یکی از هفت عجایب دنیا به شمار می آیند، معروف است. بقایای کمی از Halicarnassos به جا مانده است و از جاذبه های اصلی شهر به علاوه ی جو آرام و بی آزارش، یک خلیج کوچک دو تایی است که خانه های دوغاب زده در پشت آن قرار دارد و همچنین قصر با شکوه Crusader که بندرگاه را احاطه کرده است. جای تعجب نیست که سنت Tropez ترکیه را تفویض کرد. با این وجود، جاذبه های بدروم بدون توجه رها نشده و در فصول تابستان بسیار پر ازدحام است. قصر سنت پیتر در قرن پانزدهم به دست شوالیه های سنت جان که از سنگ های معدنی ویرانه های آرامگاه Halicarnasos استفاده می کردند، ساخته شده است. این بنا به سال ۱۵۲۳ به دست عثمان افتاد و امروزه ساختمان های متعددش، مجموعه ی بی نظیر از عهد عتیق نظیر موزه ی باستان شناسی اعماق آب را در خود جای داده است. برج های این بنا، مناظر زیبایی از شهر و بندر را پیش روی شما می گذارد. در برج انگلیسی، تالار ضیافت بازسازی شده و می توانید نوشته هایی که قرن ها قدمت دارند و به وسیله ی شوالیه های اسیر غم غربت بر تو رفتگی های پنجره ها حک شده است را بخوانید. محدوده ی آرامگاه (Mausoleum)، مقبره ی پادشاه Mausolus، مجموعه ای از چند بلوک در مقابل بندر است. ساخت این بنا حوالی ۳۳۵ سال قبل از میلاد به دستور پادشاه آغاز شده است (واژه ی Mausoleum از نام او گرفته شده است) و تا قرن دوازدهم پابرجا مانده بود. در آن زمان که جنگجوهای صلیبی در سال ۱۴۰۲ به این مکان رسیدند، بر اثر زمین لرزه به ویرانه بدل شده بود. امروزه به غیر از شالوده ی آن چیزی باقی نمانده است. در تالار نمایشی نسخه های مختلفی از چگونگی ظاهر این بنا در گذشته را نمایش میدهد.

گالری عکس

نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 1. قلعه سنت پیتر (قلعه بدروم)
این قلعه که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است، توسط تیمارگر شوالیه ها در سال 1402 ساخته شد و قلعه سنت پیترز نام گرفت. در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید. می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در آن دیدن کنید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه برای شما سوژه زیبایی برای عکس گرفتن است. آن را از دست ندهید.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 2. گشت با قایق
با تورهای روزانه قایق سواری می توانید به بازدید از سواحل زیب، غواصی و شنا در آبهای نیلگون بدروم بروید. ماهیگیری کنید و از عجایب زیر آبی عکس بگیرید و انواع ورزش های آبی را انجام دهید. در اغلب تورهای قوایق سواری استفاده از لوازم غواصی رایگان است.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 3. آمفی تئاتر باستانی
آمفی تئاتر باستانی بدروم در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار دارد. غول های موبایل یعنی اریکسون و ترکسل این آمفی تئاتر را بازسازی کرده اند. این آمفی تئاتر در وضعیت خوبی قرار دارد و منظره پانورامیک کل شبه جزیره از داخل آن مشهود است. پس از 1973 که تبدیل به موزه هوای باز شد، این روز ها از آن برای برگزاری کنسرت ها، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی استفاده می شود.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 4. آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس
این آرامگاه یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان بود و در هالی کارناسوس ماسولوس به نیابت از پادشاه ماسولوس و توسط همسر و خواهرش آرتمیسیا ساخته شد. این آرامگاه قبر بسیار بزرگی است که معماری یونانی و مصری در آن ترکیب شده است. امروزه تبدیل به موزه فضای باز شده است و زیبایی های معماری باستانی آن تحسین می شود. بعضی از مجسمه های این آرامگاه در موزه بریتانیا به نمایش گذاشته شده اند.

   نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

  5. گومبت
منطقه گومبت دو کیلومتر از شهر بدروم فاصله دارد و بخشی از بدروم محسوب می شود. این منطقه همیشه پر از توریست است و گزینه ای برای افرادی است که از سرگرمی های بدروم خسته شده اند. رستوران های هندیف مکزیکی و چینی و کافه های آن همیشه شلوغ هستند و بزرگترین و زیباترین هتل ها در گومبت هستند. خانواده ها و فرزندانشان می توانند از ساحل کم عمق و طولانی و انواع و اقسام سرگرمی های آبی گومبت لذت ببرند.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 6. گشت و دریاگردی آبی با گولت
گشت آبی در بدروم با قایق هایی به نام گولت انجام می شود. با این قایق ها سواحل زیبای بدروم را سیر می کنید و از خلیج های زیبای آن لذت می برید. دوربین عکاسی را فراموش نکنید. این گولت ها دارای کابین هایی با حمام و دستشویی های خصوصی با آب داغ و آشپزخانه کامل هستند. تمام تجهیزات ورزش های آبی را دارند و باورتان نمی شود که چقدر مقرون به صرفه اند. می توانید همه وقت خود را روی عرشه بگذرانید. کاپیتان و خدمه در خدمت شما هستند و هر نیازی داشته باشید فراهم می کنند. آشپز هم انواع و اقسام خوراکی های مختص ترکیه را برایتان فراهم می کند.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

7. صبحانه ترک
در ترکیه خوردن صبحانه کامل سنتی ترکیه بهتر از جستجوی صبحانه انگلیسی/ایرلندی است. هر چه از شهر دورتر بروید، یافتن صبحانه بهتر و اصیل تر راحت تر می شود – اگر جایی که می روید پاتوق محلی ها باشد، بهتر است همانجا بروید. صبحانه عالی و کامل ترک شامل نان تازه، زیتون، پنیر، خامه، چای ترک، گوزلمه، نیمرو، گوجه، فلفل و خیار می شود.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 8. بازار روز
صبح سه شنبه زمان خوبی برای بازدید از بدروم است. بازار هفتگی در جریان است و مردم برای خرید به سوی این بازار می شتابند. در این بازار می توانید انواع کالاهای تقلبی و لباس، ساعت، کفش، اسباب بازی، کیف و چیزهای دیگری بخرید که برند اصل نیستند، ولی بسیار شبیه به اصل هستند. همچنین می توانید از دستفروش ها خوراکی هایی مثل تخم مرغ، سبزیجات و گل های خشک و علفی جات بخرید. فروشندگان محصولات مزرعه خود را برای فروش به این بازار می آورند، اغلب آنها زنانی هستند که لباس محلی پوشیده اند.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 9. تورگوت رئیس مارینا
دی-مارین تورگوت رئیس در نوک شبه جزیره بدروم واقع شده است که رنگ سبز زیبای خشکی با رنگ آبی زلال دریای اژه ادغام می شود. خانه های سفیدرنگ زیبا با جلوه گیاهان بگونیا، شمعدانی و خرزهره، چشم انداز و منظره این لنگرگاه کوچک، تجلی بخش بازی رنگ هاست. این لنگرگاه مدرن ترین لنگرگاه سواحل دریای اژه است که مسحور شدگان دریا را با فناوری مدرن و زیرساخت پیشرفته لنگرگاهی و زیبایی منحصر بفرد طبیعت و محیط تاریخی آشنا می کند.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 10. بیتز
بیتز دهکده آرام و زیبایی در حدود 5 مایلی بدروم است. سواحل زیبا و بکری دارد و در مدت کوتاهی می توانید از بدروم به آنجا برسید. اگر با خودروی شخصی به آنجا می روید، به راحتی پارکینگ پیدا می کنید، در غیر این صورت تاکسی ها شما را به آنجا می برند. این دهکده به خاطر باغ های نارنگی اش معروف است. همچنین ورزش های آبی مثل اسکی روی آب در اینجا بسیار محبوب است. در پلاژهای آن، می توانید از سایبان ها، چترها و بالش های رایگان استفاده کنید.

  نقاط دیدنی بدروم ترکیه, بدروم ترکیه

 

در حال حاظر هیچی نمایشگاهی دایر نیست

images-iconمرکز خرید مید تاون بدروم

 

 

مرکز خرید میدتاون بدروم ، واقع در مرکز تجاری ارتاکنت، یک پروژه 92 میلیونی آروپایی می باشد که خیلی سریع در ماه ژوئن 2012 تاسیس شد. با بیش از نیم قرن تجربه در بدروم و سرمایه گذاری صحیح در بخش های مختلف، این مرکز خرید دارای سینما های متعدد، سالن های غذاخوری و فروشگاه های برندهای تجاری می باشد.

 

مرکز خرید مید تاون بدروم

مرکز خرید مید تاون بدروم

 

images-iconمرکز خرید اواسیس بدروم

 

مرکز خرید اواسیس بدروم یکی از بزرگ ترین مراکز خرید بدروم است که پر از مغازه های پوشاک و کیف و کفش می باشد . در این مرکز خرید اواسیس بدروم ترکیه ، رستوران و همچنین سینما و بولینگ برای علاقمندان در دسترس می باشد .برای رفتن به این مرکز خرید می توانید در شهر بودروم از اتوبوس استفاده نمایید . اگر قصد خرید سوغاتی دارید نیز در این مرکز خرید ارزان می توانید خریداری کنید.

 

مرکز خرید اواسیس بدروم

مرکز خرید اواسیس بدروم

 

 

images-iconمرکز خرید اونیو بدروم

 

این مرکز خرید اونیو بدروم در ماه می 2013 افتتاح گردیده است و اگر مایل به خرید در بدروم هستید ، پیشنهاد می کنیم حتماٌ از این مرکز خرید دیدن نمایید . در این مرکز خرید بیش از 50 مغازه وجود دارد به علاوه تعدادی رستوران و کافی شاپ ، فضای بازی برای کودکان ، سینما ، سالن بیلیارد و بولینگ همه در کنار هم مرکز خرید و تفریحی را به وجود آورده اند که حتماٌ از خرید و گشت در آن لذت خواهید برد .

مرکز خرید اونیو بدروم

مرکز خرید اونیو بدروم

 

 

images-iconبازارقدیمی بدروم

با وجود مراکز خرید بزرگ و لوکس در بدروم هنوز حال و هوای چرخیدن در بازار محلی بدروم با بوی ادویه و و چراغهای رنگی و صنایع دستی حال و هوایی دیگری است . صنايع دستي در بودروم بسيار توسعه يافته است . پوشاك چرم ، بافتني ها ، منجوق ، زينت آلات نقره اي، سوزن دوزي ها و لوازم دكوري توليدي در بودروم را مي توان از فروشگاه هاي جاده بين ميدان اسكله تا هاليكارناس خريداري كرد. صندلهاي بودروم شهرت جهاني دارد . بازار قدیمی بودروم يكي از مراكز ايده آل براي خريد و فروش است .این بازار ذزنزدیکی قلعه بدروم در کنار اسکله قرار دارد .

 

بازار های قدیمی بدروم

بازار های قدیمی بدروم

 

برای دریافت تورهای لحظه آخری به کانال تلگرام ما بپیوندید