GhasreShayanGhasreShayan

در حال حاضر عضو هستید؟

GhasreShayanGhasreShayan
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

سفر به گوانجو

 • به زودی

  author-image
  بدون نظر
 • به زودی

  author-image
  بدون نظر

درباره گوانجو

شهر گوان جو ئو ، در فارسی بیشتر با عنوان گوانگ ژو یا گوانگجو یا گوانجو شناخته می شود. شهر گوانجو ، مرکز استان گوانگ دونگ است و بزرگترین شهر جنوبی چین به شمار می رودو نزدیک به 8 میلیون نفر جمعیت دارد. گوانجو در جنوب استان Guangdong واقع شده است ، هنگ کنگ و ماکائو با فاصله یکی دوساعت رانندگی تا این شهر واقع شده اند و شهر در شمال دریای دلتای مروارید واقع شده است، مرز شمالی دریای چین با این شهرباعث شده گوانجو را به عنوان دروازه جنوبی کشور چین بشناسند. شهر گوانجو را با نام کانتون نیز می شناسند، کانتون در واقع نامی بوده که خارجی های مقیم این شهر در قرن 19 به آن داده اند. گوانجو یکی از بنادر قدیمی و ویژه ی کشور چین در تمام طول تاریخ به حساب می آمده است. در دوران سلسله Tang ، تجارت با آسیا باعث شد ، مسلمانان بسیاری با این شهر مراوده داشته باشند ، بازرگانان غربی نیز از طریق همین بندر با چین ارتباط برقرار ساختند. امروزه گوانجو ، شهری پر هیاهو ودولتمند است که دیدنی های مختلفی را از جمله باغهای بسیار زیبا و آرامگاه های 2000 ساله پادشاهی های مختلف را در خود جای داده است. رشد و توسعه های اخیر تأثیرات زیربنایی بزرگی را برای شهر به دنبال داشته است. که باعث ایجاد خطوط متروی مختلف شده وآسمان خراش های عظیم جای ساختمان های قدیمی را گرفته اند. روی هم رفته فضای تاریخی و فرهنگی شهر در کنار جلوه های مدرن ، اقامت شما را در این شهر شیرین خواهد کرد. در ادامه به معرفی تعدادی از این اماکن دیدنی می پردازیم و همچنین تعدادی هتل با قیمت و کیفیت مناسب را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

گالری عکس

معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن)
 
معبد اجدادی خاندان چن ، که به آن فرهنگسرای خاندان چن و یا تالار اجدادی نیز گفته می شود ، یک از مکان های دیدنی در شهر گوانجو به شمار می رود ، این معبد علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت و طلب شفاعت است از آن جهت تدریس علم و دانش نیز استفاده می شود. در حال حاضر از این محل به عنوان موزه فرهنگ و هنر گوانجو بهروری می شود. معماری این ساختمان به سبک معماری منطقه گوانگ دونگ است. این محل به همراه معبد اجدادی شهر فوشان (Fushan)، اقامتگاه سان یت سن (San yet-sen) در شهر زونگشان( Zhongshan) و تالار یادبود جنگ در شهر دونگ گوان (Dong guan ) چها جاذبه گردشگری اصلی استان گوانگ دونگ به شمار می روند. در اواخر سلطنت خاندان کینگ(Qing) (1644-1911) ، مردی به نام Chen توانست مقام سوم را در آزمون های ورودی امپراتوری کسب نماید و به دنبال آن جایگاه مناسبی در دربار به او اعطا شد، به این ترتیب خانواده چن شهرت و اعتبار خوبی به دست آورد. بعد تر ها ، به خاندان چن پیشنهاد شد که معبدی بسازند تا به واسطه آن علاوه بر طلب شفاعت برای اجدادشان و دعا برای فرزندانشان ، مکانی جهت کسب علم و دانش هم فراهم شود و در کنار تمامی اینها شرایط برای ایشان ایجاد شود تا از این محل کسب درآمدی هم داشته باشند.
بنابراین ، ساخت معبد اجدادی خاندان چن در سال 1894 با سرمایه ای که 72 تن از اعضای این خانواده در تمام استان گوانگ دونگ و حتی برخی از خارج از کشور گذاشتند ، تکمیل شد. معبد اجدادی خاندان چن ، متشکل از 9 تالار در دو بخش فرعی و اصلی می باشد، در این مجموعه 6 محوطه محصور (حیاط) و 19 ساختمان که با راهرو به هم مرتبط می باشند وجود دارند. همگی این سازه ها به واسطه دیواره هایی از یکدیگر جداسازی شده اند. یک جفت تبل سنگی درست جلوی درب ورودی ساخته شده است که ارتفاع هر یک به 2.55 متر می رسد. و دو تصویر نقاشی رنگی از خدای – نگهبان (Door – God) با ارتفاع 4 متر که بهترین نمونه ها از نوع خود در استان گوانگ دونگ به شمار می روند ، در این محل واقع شده اند.
 
محوطه های محصور یا همان حیاط ها به سبک تقارن چینی تزئین شده اند و سرسرای اصلی ، که به عنوان Juxian خوانده می شود ، در مرکز معبد قرار گرفته، سرسرا یا همان تالار Juxian ، روزگاری جایگاهی برای دور هم جمع شدن خانواده محسوب می شده ، امروزه از این محل به عنوان تالار اجدادی یاد می شود. در قسمت جلوی این تالار ، یک عمارت بالاخانه سنگی قرارگرفته که دورتادورش را یک طارمی سنگی محصور کرده است. در این سرسرا کنده کاری های پر پیچ و تاب و زیبایی بر دیواره ها نقش بسته که نمونه های عالی از هنر چوب بری به شمار می روند. جالب ترین قسمت این معبد ، تراشکاری های فوق العاده زیبایی است که در راستای ستایش طبیعت کار شده اند، جنس این تراشکاری ها از چوب ، خشت ، سفال ، سنگ و سنگ آهک و چیزهایی شبیه به اینها است. ولی در بین تمامی تراشکاری ها، چوب بری ها به واقع نمونه های بی نظیری به شمار می روند. در قسمت های مختلف معبد علاوه بر تمامی اینها تاریخ نگاری های مربوط به اجرای مراسم جشن و سرور و مجالس نیز نمایش داده شده است. هزینه ورودی این مجموعه : 10 یوان ساعات کاری : 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر برای بازید از این محل شما حد اقل به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت. برای رفتن به این محل شما می توانید از خط 1 مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه Chenjiaci Station پیاده شوید. از خروجی C خارج شده و با وارد شدن به میدان Chenjiaci معبد را مقابل خود ببینید. شما همچنین می توانید با خارج شدن از خروجی D مترو درست روبروی ورودی اصلی معبد قرار بگیرید.   Shamian Island  
جزیره شامیان (Shamian Island): Shamian که پیش تر با نام Zhongliusha و یا Shicuizhou ، شناخته می شد، یک جزیره شنی است ، که در بخش Liwan شهر گوانجو در استان گوانگ دونگ واقع شده است. نام جزیره به لحاظ لغوی در چینی به معنای « پوشیده از شن » می باشد. دورتادور این جزیره را آب پوشانده است، این جزیره درست شبیه به یک کشتی بسیار بزرگ است که در کناره آبهای ساحلی پهلو گرفته باشد. وقتی کمی با دقت بیشتر به این جزیره توجه کنید، خواهید دید که ضرافت خاصی در ساخت این جزیره به کار برده شده است. جزیره سه خیابان شرقی غربی با نام های بلوار شمالی Shamian ، بلوار جنوبی Shamian و بلوار Shamian دارد ، همچنین 5 خیابان شمالی جنوبی با نام های خیابان Shamian 1 تا 5 نیز در جزیره وجود دارند ، به این ترتیب کل منطقه جزیره به 12بخش تقسیم میشود، که ساختمان های گوناگونی در آنها جای گرفته است. از جمله ساختمان های معروف جزیره می توان به ، هتل قوی سپید، هتل Shamian ، و ساختمان کنسولگری لهستان در شهر گوانجو اشاره کرد. جزیره Shamian از پیشینه تاریخی بزرگی بهره می برد ، در دوران سلسله های خاندان های Song و Qing، از جزیره Shamian برای تجارت های خارجی بهره برداری می شده است. جزیره Shamian به خاطر موقعیت استراتژیکش در دوران جنگ های افیونی دوم ( 1860-1856) به عنوان یکی از بنادر مهم شناخته می شد. در سال 1859 ، محدوده جزیره به دو بخش مجزا تقسیم شد که یک طرف دست انگلیس ها و طرف دیگر دست فرانسوی ها افتاد( انگلیس ها 5/4 جزیره را در دست داشتند و فرانسوی ها5/1 آن رادر دست داشتند. ) . بعد ها جزیره خاکریزی شد و خیابان کشی ها و زهکشی ها در آن انجام گردید و ساختمان های با ابهت در آن ساخته شدند ، به این ترتیب این جزیره تبدیل به خانه ای برای خارجی هایی شد که در آن سکنی گزیده بودند. در بین سال های 1800 تا 1900 ، خیلی از ساختمان ها و تسهیلات عمومی ساختشان به پایان رسید، از آن جمله می توان به ساختمان های سیاسی چون کنسولگری ها ، ساختمان های فرهنگی چون کلیساها و مدارس و همچنین ساختمان های تجاری چون بانک ها و شرکت ها اشاره داشت. بعد از سالهای 1949، عمارت چند دستگاهی Shamian به دفاتر دولتی و آپارتمان های مسکونی تبدیل شدندو کلیساها تبدیل به کارخانه شدند. اما بعدتر هر کدامشان باز به کاربرد اولیه شان برگشتند. هر یک از ساختمان ها یک پلاکارد دارد که رویش کاربرد سابقش توضیح داده شده است .
یکی از این نمونه ساختمان ها ساختمانی به آدرس : پلاک 7 ، خیابان Shamian شمالی است که در دوران انقلاب ساخته شده است ، و اداره کل دفاتر اخبار دولت ناسیونالیست بوده است. عمارت چند دستگاهی Shamian یکی از نمونه های ساختمانی به سبک اروپایی با ساختاری پیچیده در چین به شمار می رود. از 150 ساختمان موجود در جزیره Shamian ، 42 تایشان جزو بهترین و برترین نمونه های ساختارهای گوتیک ، بارک ، و نیوکلاسیک در گوانجو به شمار می روند. جزیره Shamian ، منطقه بسیار مناسبی برای قدم زدن است. در کل این جزیره 900 متر طول و 300 متر عرض دارد و این یعنی حتی اگر کسی 2 بار دورتادور جزیره پیاده روی کند باز هم خسته نخواهد شد. با توجه به کنترل ترافیکی که در این جزیره اعمال می شود ، جزیره Shamian حال و هوای متفاوت و موزونی از زندگی را نمایش می دهد. مشکلاتی چون تراکم ترافیکی و آلودگی ناشی از گازهای ماشینی ، در این منطقه دیده نمی شود. همانطور که گفته شد، قدم زدن در این جزیره بسیار دل انگیز است ، بلوارهای این جزیره کوچک درست مانند باغهای تزئینی ساخته شده اند و عبور از میانه شان احساس خوشی به انسان می دهد و شما می توانید همزمان منظره زیبای رودخانه مروارید را نیز در طول مسیر نظاره گر باشید. درطول مسیر پیاده روی انواع رستوران ها و کافه ها با خوردنی های لذیذ پذیرای بازدیدکنندگان هستند. برای رفتن به جزیره Shamian کافی است متروی خط 1 را سوار شده و در ایستگاه Huangsha Station پیاده شوید. از خروجی D خارج شده و از پل هوایی عبور کنیدتا وارد جزیره شوید. Sun Yat-Sen Memorial Hall  
تالار یادبود Sun Yat-Sen تالار یادبود Sun Yat-Sen ، بر فراز دامنه های جنوبی تپه Yuexiu در شهر گوانجو واقع شده است. این بنا در بین سال های 1929 تا 1931 ساخته شده است، که در واقع یادواره ای برای دکتر Sun Yat-Sen ، از طلایه داران انقلاب دموکراسی در چین به حساب می آید. این تالار در یک زمین 8 وجهی به سبک معماری چینی ساخته شده است و به خاطر اینکه در سال 1998 بازسازی بنا انجام شده است، بنا کاملاً جدید به نظر می رسد. این بنا با طاق 71 متری اش نوعی شاهکار معماری به حساب می آید. جلال و شکوه خارجی بنا و ریزه کاری های معماری داخلی آن واقعاً ستودنی است. این محل به عنوان مکانی مهم جهت برگزاری کنفرانس ها ونمایش ها قابلیت پذیرش100 ها نفر را دارد و تجهیزات صوتی آن نیز کامل است . در این تالار همچنین یک گالری نمایش برای نمایش تصاویر و نامه های Sun Yat-Sen وجود دارد. پیرترین درخت گل ابریشمی که در شهر گوانجو وجود دارد نیز در همین مکان واقع شده است، این درخت پیر شاهد تغییرات بزرگ شهر گوانجو در طول سالیان سال بوده است. از دیگر دیدنی های این مجموعه درختان ارکیده یشمی گوانجو است. در سال 1956 تندیس مفرغی ( برنزی )، شخص Sun Yat-Sen نیزدر جلوی تالار یادبود ایجاد گردید، با قرار گرفتن مقابل این تندیس شما می توانید تصویری پانوراما از کل ساختمان و مجموعه داشته باشید. تالار یادبود Sun Yat-Sen برای طراوت بخشیدن به روح شما بعد ازگذار در شلوغی کلان شهر های تجاری بسیار مناسب است و به شما فرصتی می دهد تا به یکی از مردان بزرگ تاریخ کشور چین آشنا شوید. تغییرات بزرگ شهر گوانجو در طول سالیان سال بوده است. از دیگر دیدنی های این مجموعه درختان ارکیده یشمی گوانجو است. در سال 1956 تندیس مفرغی ( برنزی )، شخص Sun Yat-Sen نیزدر جلوی تالار یادبود ایجاد گردید، با قرار گرفتن مقابل این تندیس شما می توانید تصویری پانوراما از کل ساختمان و مجموعه داشته باشید. تالار یادبود Sun Yat-Sen برای طراوت بخشیدن به روح شما بعد ازگذار در شلوغی کلان شهر های تجاری بسیار مناسب است و به شما فرصتی می دهد تا به یکی از مردان بزرگ تاریخ کشور چین آشنا شوید.
هزینه ورودی مجموعه 5 تا 10 یوان است ساعات کاری : 8 صبح تا 6 بعد از ظهر برای بازید از این مکان تنها به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت. برای رسیدن به این محل کافی است، خط 2 مترو گوانجو را سوار شده و در ایستگاه Sun Yat-Sen Memorial Hall پیاده شوید. از خروجی D مترو خارج شده و تالار یادبود را بیابید.   Chimelong Resort   مجموعه تفریحی Chimelong گوانجو ( Guangzhou Chimelong Holiday Resort ) این مجموعه در منطقه Panyu در شهر گوانجو واقع شده است و یک مجموعه توریستی با استانداردهای جهانی به شمار می رود. این مجموعه شادی آفرین از چند بخش مجزای تفریحی تشکیل می شود که عبارتند از : پردیس Chimelong ، پارک سفری Xiangjiang ، پارک آبی Chimelong ، سیرک بین المللی Chimelong ، پارک کروکودایل گوانجو، و مزکز گلف Chimelong . در زیر به معرفی تک تک این بخش ها به صورت جداگانه برای شما عزیزان می پردازیم: Chimelong Paradise پردیس Chimelong با داشتن 60 جاذبه دیدنی مختلف براستی لیاقت و افتخار عنوان برترین پارک سرگرمی در کشور چین را دارد. خیلی از بازی های این پارک همچون رولرکاستر 10 حلقه در طبقه بندی های بازی ها در قاره آسیا بهترین نمونه در نوع خود به شمار می روند. این بازی در دنیا دومین نمونه برتر از نوع خود است. علاوه بر رولر کاستر 10 حلقه بازی های بسیار دیگری نیز در این شهر بازی برای به هیجان آوردن بازدید کننده ها تدارک دیده شده اند. در کنار انواع بازی های ماشینی ، سرگرمی های دیگری نیز برای بازدیدکننده ها وجود دارد از جمله این موارد می توان به حقه های شغبده بازی ، آوازخوانی و رقص ، حرکات آکروباتیک ، و رژه ماشین های فانتزی اشاره داشت. علاوه بر تمامی این ها یک سوپر سالن نمایش با تجهیزات پیشرفته مخصوص نمایش فیلم های چهار بعدی نیز در محوطه شهربازی وجود دارد که شما می توانید یک تجربه فوق العاده را در تماشای فیلم با آن داشته باشید. هزینه ورودی این مجموعه 180/90 یوان است. ساعات کاری مجموعه : 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر است. پکیج های بلیط عبارتند از :
 1. پردیس Chimelong + سیرک بین المللی Chimelong 320/180 یوان
 2. پردیس Chimelong + پارک سفری Xiangjiang 320/180یوان
 3. پردیس Chimelong + پارک کروکودایل Chimelong 200/120 یوان
بچه های با قد 90 سانتی متر تا 1.5 متر 180 یوان ورودی می دهند. قیمت های کمتر بعد از علامت «/» که در بالا آورده شده است مربوط به بچه های با قد 1.2 تا 1.5 متر و سالمندان بالای 65 سال است. هر آدم بالغ می تواند یک کودک با قد کمتر از 1.2 متر را با خود مجانی وارد کند. در مورد بلیط هایی که با سیرک بین المللی Chimelong همراهند باید حتماً هر دو بلیط در یک روز استفاده شوند ولی در مورد سایر موارد ، افراد می توانند هر یک از مکان ها را در یک روز ببینند. اما تنها یک بار اجازه ورود به هر مجموعه را در دو روز خواهند داشت. برای رفتن به پردیس Chimelong می توانید خط مترو شماره 3 را سوار شده و در ایستگاه Hanxi Changlong Station پیاده شوید. Chimelong Xiangjiang Safari Park
پارک سفری Xiangjiang Chimelong ، یک باغ وحش باز عالی به شمار می رود، که در تلاش است تا خود را با کلیه استانداردهای بین المللی موافق سازد. این باغ وحش ، بزرگترین باغ وحش باز در تمام آسیا به حساب می رود و خانه بیش از 460 گونه مختلف از 20000 جانور نادر است. که از جمله می توان به 5 پاندا، 10 کوالا، پرنده های مورچه خوار هندوراس، اسب های آبی کوتاه قد، کرگدن های سیاه، ببرهای سفید و شیرهای سفید اشاره کرد. شما می توانید با ماشین خود وارد محوطه های بزرگ و مشخص حیوانات مختلف شوید و به آنها غذا بدهید و با آنها عکس بگیرید. البته در مورد حیوانات درنده مانند خرس ها و ببر ها و شیر ها ، یک راهنمای خبره با شما همراه خواهد بود. هزینه ورودی این مجموعه : 180/90 ساعات کاری : 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر قیمت های کمتر بعد از علامت «/» که در بالا آورده شده است مربوط به بچه های با قد 1.2 تا 1.5 متر و سالمندان بالای 65 سال است. هر آدم بالغ می تواند یک کودک با قد کمتر از 1.2 متر را با خود مجانی وارد کند. در مورد بلیط هایی که با سیرک بین المللی Chimelong همراهند باید حتماً هر دو بلیط در یک روز استفاده شوند ولی در مورد سایر موارد ، افرا د می توانند هر یک از مکان ها را در یک روز ببینند. اما تنها یک بار اجازه ورود به هر مجموعه را در دو روز خواهند داشت. برای رفتن به پردیس Chimelong می توانید اتوبوس خط 304 را سوار شوید و درn ایستگاه Xiangjiang Safari Park پیاده شوید ، پس از آن با 300 متر پیاده روی به درب ورودی باغ وحش خواهید رسید. Chimelong Water Park پارک آبی Chimelong ، بزرگترین مجموعه پارک آبی در آسیاست و بیشترین تعداد بازی های آبی را در جهان دارد. تمامی بازی های داخل این پارک به وسیله خبرگان برتر جهانی این کار طراحی و ساخته شده اند. خیلی از دستگاه ها ی این پارک جوایز متعدد بین المللی را از آن خود ساخته اند. به عنوان مثال ، دستگاه Tronado ، بازدید کننده ها را سوار بر قایق های شبیه به گل چهارپر بر سرسره ای روان بالا و پایین می کند و در نهایت آنها را در مسیر رو به پایینی شبیه به مخروطی شیپوری شکل رها می سازد، حسی که به فرد دست می دهد درست مثل این است که در طوفانی سهمگین گرفتار شده باشد. بومرگ خانوادگی نیز یکی دیگر از بازی های پرهیجان این مجموعه است که در آن اعضای خانواده و یا دوستان می توانند در کنار یکدیگر هیجانی متفاوت را تجربه کنند. در کنار تمامی اینها سیستم آب درمانی پیشرفته و تیم اورژانس آسیب دیدگی ها ، همواره نسبت به امنیت دستگاه ها بررسی های لازم را انجام می دهند ، تا در کنار امنیت بتوانند همزمان شادی همه جانبه ای را برای بازدیدکنندگانشان فراهم آورند. هزینه ورودی این مجموعه 128/70 یوان است. ساعات کاری : 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر ، ( 9:30 صبح تا 6 بعد از ظهر از اول تا 22 سپتامبر) پارک آبی از 18 اکتبر تعطیل می شود و تا آپریل سال بعد باز نمی شود. قیمت های کمتر بعد از علامت «/» که در بالا آورده شده استn مربوط به بچه های با قد 1.2 تا 1.5 متر و سالمندان بالای 65 سال است. قیمت های داخل پرانتز مربوط به قیمت بلیط ها از 8 سپتامبر تا زمان تعطیل شدن پارک است. هر آدم بالغ می تواند یک کودک با قد کمتر از 1.2 متر را با خود مجانی وارد کند. در مورد بلیط هایی که با سیرک بین المللی Chimelong همراهند باید حتماً هر دو بلیط در یک روز استفاده شوند ولی در مورد سایر موارد ، افرا د می توانند هر یک از مکان ها را در یک روز ببینند. اما تنها یک بار اجازه ورود به هر مجموعه را در دو روز خواهند داشت. برای رفتن به پارک آبی Chimelong می توانید خط مترو شماره 3 را سوار شده و در ایستگاه Hanxi Changlong Station پیاده شوید. از آنجا تا پارک آبی می توانید با اتوبوس های خطی مجانی مخصوص پارک آبی بروید. Chimelong International Circus
سیرک بین المللی Chimelong ، بزرگترین گروه حرفه ای سیرک در تمامی دنیا به حساب می آید، این سیرک از زمان بازگشایی خود در سال 2000 تا کنون به صورت مداوم ، به نمایش های خود در کلاس جهانی ادامه داده است. نمایش جدید این گروه با عنوان « Forest Code » به شکل موفقیت آمیزی حسی روشن را با اقتباس از نمایش « You are there » با نورپردازی های ویژه و صحنه سازی های با قابلیت حرکت نمایش ایجاد می نماید. نمایش حرکات آکروباتیک « One Hand Balance »یکی از نقاط درخشان لیست برنامه های جدید سیرک بین المللی Chimelong به شمار می رود. در این نمایش ، دختری در قالب یک پری نمایش داده می شود که در جنگلی است ، نمایش حرکات و پیچ و تاب این دختر با نواخته شدن ملودیها ی موزون در حالی که پرنده های رنگارنگ و زیبا یی از جمله طاووس و فاخته سفید و طوطی ها در اطرافش پرواز می کنند و قدم میزنند تصویری حیرت انگیز و رویایی را ایجاد می کند . اگر تا کنون نمایشی از حیوانات درنده در کنار گیاه خواران ندیده اید نیز این سیرک برای شما دیدنی خواهد بود، نمایش معروف دیگر سیرک نمایش ببرها و اسب ها است که در کنار هم شما را روی صحنه نمایش به هیجان و حیرت خواهند آورد. هزینه ورودی این مجموعه 180/90 یوان است. ساعات کاری : 19:30 بعد از ظهر تا 9 شب می باشد. قیمت های کمتر بعد از علامت «/» که در بالا آورده شده است مربوط به بچه های با قد 1.2 تا 1.5 متر و سالمندان بالای 65 سال است.n هر آدم بالغ می تواند یک کودک با قد کمتر از 90 سانتی متر را با خود مجانی وارد کند.n در مورد بلیط هایی که با سیرک بین المللی Chimelong همراهند باید حتماًn هر دو بلیط در یک روز استفاده شوند ولی در مورد سایر موارد ، افرا د می توانند هر یک از مکان ها را در یک روز ببینند. اما تنها یک بار اجازه ورود به هر مجموعه را در دو روز خواهند داشت. برای رفتن به سیرک بین المللی Chimelong می توانید خط مترو شماره 3 راn سوار شده و در ایستگاه Hanxi Changlong Station پیاده شوید. از آنجا تا سیرک بین المللی Chimelong می توانید با اتوبوس های خطی مجانی مخصوص سیرک بین المللی Chimelong بروید. The Crocodile Park این پارک نوعی پارک با ایده پردازی خاص است که ، تماشای کروکودیل ها را همراه با محیط ها و باغ های بومی و اجرای برنامه های حیوانات و تحقیقات علمی را در یک مکان فراهم آورده است. این پارک را می توان به 7 بخش تقسیم کرد : منطقه تعمیم علمی ، منطقه تعامل مرکزی ، منطقه نمایشگاهی رویش، منطقه کار و بار، منطقه سرگرمی. این پارک بزرگترین مزرعه نگهداری کروکودایل در دنیا به حساب می آید و خانه حدود 100000 کروکدایل است . این یعنی بیش از 70 درصد جمعیت کل کروکودایل های چین در این پارک زندگی می کنند. شما در این پارک می توانید جالب ترین کروکدایل ها را همراه با مربیان تایلندی معروفشان ببینید. شما علاوه بر این ها می توانید به کروکودایل ها غذا هم بدهید ، به این ترتیب هیجان در آمدن ناگهانی کروکدایل ها از آب را از آن خود خواهید ساخت. هزینه ورودی این مجموعه 60/30 یوان است. ساعات کاری : 9:30 بعد از ظهر تا 17:30 شب می باشد. پکیج های بلیط ها : 1- پارک کروکودایل + هر یک از موارد بالا 200/100 یوان قیمت های کمتر بعد از علامت «/» که در بالا آورده شده است مربوط به بچه های با قد 1.2 تا 1.5 متر و سالمندان بالای 65 سال است. هر آدم بالغ می تواند یک کودک با قد کمتر از 90 سانتی متر را با خود مجانی وارد کند. در مورد بلیط هایی که با سیرک بین المللی Chimelong همراهند باید حتماًn هر دو بلیط در یک روز استفاده شوند ولی در مورد سایر موارد ، افرا د می توانند هر یک از مکان ها را در یک روز ببینند. اما تنها یک بار اجازه ورود به هر مجموعه را در دو روز خواهند داشت. برای رفتن به پارک کروکودایل ها می توانید خط مترو شماره 3 را سوار شده وn در ایستگاه Hanxi Changlong Station پیاده شوید. از آنجا تا پارک کروکودایل ها را می توانید با اتوبوس های خطی مجانی پارک کروکودایل ها بروید. Chimelong Golf Centre   در حال حاضر مرکز گلف Chimelong بزرگترین مرکز تمرین گلف در جهان به حساب می رود. این مرکز زمینی به مساحت بیش از 0.12 مایل را در برگرفته است . در این مرکز بیش از 100 استاندارد بین المللی ، زمین های با مساحت بالا، زمین های اختصاصی ، فایر وی ها وجود دارند. و علاوه بر این ها 0.3 هکتار زمین های چمن اضافی بزرگ نیز وجود دارند که می توانند به صورت همزمان برای بالا بردن مهارت های گلف افراد مورد استفاده قرار گیرند. در کنار اینها ، بیش از 50 فایر وی آموزشی حرفه ای برای تازه کارها برای یادگاری مهارت های اولیه وجود دارد. این مرکز ، از همکاری برخی از ورزشکاران حرفه ای این رشته از هنگ کنگ برای بهتر کردن مهارت علاقه مندان به این بازی بهره می برد. علاوه بر آنچه گفته شد ، مرکز تفریحی Chimelong گوانجو ، 2 هتل و یک رستوران با غذای محلی دارد. نام این هتل ها : هتل Chimelong ، هتل Xiangjiang Fanyu و نام رستوران Xiangjiang است. بازدید این محل از نزدیک مطمئناً لذتی بیش از حد توصیف را به شما خواهد داد. Yuexiu Park
پارک یوکزیو پارک Yuexiu ، بزرگترین پارک در مرکز شهر گوانجو است. این پارک مساحتی حدود 860000، متر مربع را به خود اختصاص داده است. این پارک سه دریاچه مصنوعی دارد و 7 تپه مصنوعی در این پارک با الهام از کوه های Yuexiu ساخته شده است ، دلیل نام گزاری پارک نیز به همین موضوع برمی گردد. پارک Yuexiu ، ترکیبی فوق العاده از فرهنگ باستانی و بومی شناسی به شمار می رود که به خاطر آبراه ها و تپه های زیبایش و همچنین ارائه فرهنگ باستانی معروف است. از جمله مکان ها ی دیدنی مهم در این پارک می توان به پیکره پنج-قوچ ، برج Zhenhai ، محدوده دیواره شهری سلسله Ming و محدوده میدان Canon می توان اشاره کرد. پیکره پنج-قوچ یکی از معروف ترین سازه های شهر گوانجو به شمار می رود . به نوعی این پیکره تبدیل به نمادی برای شهر گوانجو شده است. افسانه این قوچها به 2000 سال قبل برمی گردد. گوانجو، شهر ی خشک و بی آب بوده است، با مردمی که هر چه کار می کردند، همچنان از قحطی و تنگ دستی رنج می برده اند. روزی از روزها پنج قهرمان جاویدان در پنج قبای رنگین سوار بر پنج قوچ وارد شهر می شوند ، در حالی که موسیقی افسانه ای مخصوص خود را می نواخته اند . قوچ ها ، دسته هایی از گندم به دهان داشته اند . قهرمانان جاویدان ، دسته های گندم را برای شهر گوانجو و مردمش برجای می گزارند . سپس قوچ ها به سنگ تبدیل می شوند و شهر گوانجو شهری ثروتمند و پرجمعیت می شود. از آن پس گوانجو لقب شهر قوچ ها و شهر خوشه ها را به خود گرفت.
برج Zhenhai که یکی از سازه های دیگر این پارک به شمار می رود ، با عنوان پنج داستان در بین شهروندان معروف است، یکی از نشانه های شهر گوانجو به شمار می رود. این برج نیز داستان شنیدنی دارد. داستان از این قرار است که Zhu Liangzu ، مرزبان Youngjia سلسله پادشاهی Ming ( 1368-1644) ، دید که گازی زرد و بنفش از فراز کوه های Yuexiu بر می خیزد، جادوگران به او می گویند که این نشانه پادشاهی جدید است. برای مقهور کردن این نشانه ، Zhu Liangzu دستور ساخت این برج را در سال 1380 صادر می کند. در 600 سال گذشته این برج 5 بار از بین رفته است و مجدداً 5 بار بازسازی شده است. در حال حاضر این برج موزه گوانجو است ، و عرضه کننده و میزبان یادگاران باستانی و اسنادی است که تاریخ گوانجو را در طول 2000 سال نشان می دهند. که به عنوان اولین برج در منطقه Lingnan ( جنوب کوه های Nanling ) شناخته می شود. در حال حاضر برج Zhenhai 28 متر ارتفاع دارد و 16 متر عرض دارد. کنتراست زیبای رنگ سبز لعاب شیشه های عناوین بر دیواره های سرخ رنج برج ، نمایی برازنده و زیبا به سازه می دهد. در حالی که آثار تاریخی محیطی زیبا و با آرامش را ایجاد کرده اند ، آواز خواندن پرندگان و فراوانی گیاهی و انرژی و زیبایی طبیعت نیز به پارک فضای خاص داده است. سه دریاچه مصنوعی با نام های Dongxiu ، Nanxiu ، Beixiu فضایی بیش از 50000 متر مربع از این پارک زیبا را به خود اختصاص داده اند. در یاچه Donxiu و دریاچه ی Nanxiu ساکن و برازنده هستند، که نقاشی ها و نگاره های هنری را در کنار خود به نمایش می گزارند. دریاچه Beixiu ، با درختان احاطه شده است و برای قایق سواری و ماهی گیری مورد استفاده قرار می گیرد. هر سه دریاچه به وسیله قوس های کمانی شکل به یکدیگر متصل شده اند و به وسیله راه روها و عمارت های کلاه فرنگی تزئین شده اند. در این پارک گاه گاهی نمایشگاه های گل و گیاه برگزار می شود. به عنوان یک پارک جامع ، پارک Yuexiu ، پارکی کاملی به حساب می آید، در فضای پارک ، استخر شنا ، رستوران های مختلف ، ورزشگاه ، غرفه های مختلف کوچک و بزرگ و موزه هنر تعبیه شده است . تمامی این ها در فضاهایی سرشار از گل و گیاه ، برای بازدید کننده ها گذران زمان خوشی را رقم می زنند. پارک Yuexiu پنچ دروازه دارد، دروازه روبرویی ، غربی ، شرقی ، شمالی و جنوبی. خطوط اتوبوس مختلفی در ورودی های این پارک دیده می شوند و شما می توانید با خط 2 مترو نیز به پارک دسترسی یابید. این پارک هزینه ورودی ندارد و مجانی است و ساعت کاری آن از 6 صبح تا 10 شب است. تپه نیلوفر آبی
تپه نیلوفر آبی ( لیان هواشان) (Lotus Hill ) : تپه نیلوفرآبی ، یکی از تپه های مشهور در دلتای رودخانه مروارید به شمار می رود. این تپه در قسمت شرقی حومه شهر Panyu در بیست کیلومتری شهر گوانجو و شصت مایلی هنگ کنگ واقع شده است. مرکز تفریحی توریستی تپه نیلوفر آبی مساحتی بالغ بر 2.54 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. در این منطقه 48 تپه کوچک سنگ ماسه ای وجود دارد و بلند ترین این تپه ها 108 متر ارتفاع دارد. مرکز تفریحی توریستی تپه نیلوفر تاریخی 2000 ساله دارد و بهترین نمونه از سنگفرش های باستانی را می توان در آن یافت. شهر لوتوس یا همان نیلوفر آبی ، در دوره پادشاهی Kangki ها ساخته شده است ( 1644-1911). در این منطقه یک تندیس طلایی از الهه رحمت وجود دارد که در نوع خود در جهان بزرگترین به شمار می رود.این تندیس در سال 1994 با استفاده از 120 تن برنز ساخته شد و روی آن با 180 تیل طلا پوشش داده شد. این مجسمه بزرگ چیزی حدود 41 متر ارتفاع دارد. مرکز تفریحی توریستی تپه لوتوس ، ترکیبی از تپه ماهورهای قدیمی و نازک بینی های مدرن را در کنار هم و همزمان به نمایش می گزارد. بازدید از این محل را در برنامه سفر خود حتما جای دهیدو از زیبایی منحصر به فرد آن لذت ببرید. اینکه نام این تپه از کجا آمده است به افسانه ای قدیمی بر می گردد ، افسانه این طور می گوید که در زمان های دور اژدهایی شیطان صفت در دریای چین جنوبی زندگی می کرده ، این اژدها دائماً به دهانه رودخانه مروارید می آمده و باعث اذیت و آزار و ترس و وحشت مردم شهر می شده است. روزی از روزها ، الهه رحمت تخت نیلوفری شکل خود را به طرف اژدها می اندازد و سعی می کند این اژدها را رام کند. مردم به این باورند که همین تخت نیلوفری بوده که بعد تر ها با گذشت زمان به سنگ نیلوفری که در حال حاضر هم وجود دارد تبدیل شده است. نام تپه از همین جا گرفته شده ، تپه نیلوفر آبی یا تپه لوتوس . دیدنی های تپه نیلوفر آبی: در این مرکز چند پیکره وجود دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست ، پیکره ها عبارتند از : سنگ پرستو ((Swallow Stone (Yan Zi Yan ) صخره عقاب (( Eagle Cliff( Fei Ying Ya ) صخره الهه رحمت ((Goddess of Mercy Rock (Guan Yin Yan ) سنگ شیر نر ((Lion Stone ( Shi Zi Shi )
 
از فراز صخره پرستو به پایین می توان دید که 4 تخته سنگ دایره وار بر فراز آن هستند ، این صخره های غول پیکر و متزلزل تصویری خیره کننده و مهیج را عرضه می کنند. در فصل بهار و شکوفایی شکوفه ها تاکهای پیچیده بر سنگ ها دیواری سبز رنگ ایجاد می کنند که شبیه به یک نقاشی زیبا به نظر می رسد. این لوکیشن زیبا بارها و بارها در فیلم ها وسریال های تلویزیونی مورد استفاده قرار گرفته است. اگر از بالای صخره عقاب بر دیواره ها نگاه کنید ، زمین های متقاطع کشاورزی را خواهید دید، زمین های رنگارنگ و حاصلخیز در کناره های رودخانه مروارید تا چشم کار می کند ادامه دارند. تخته سنگ شیر که در بخش شرقی تپه نیلوفر آبی واقع شده است ، به نظر می رسد که نعره های جانانه ای بر رودخانه مروارید می زند، مردم محلی گاهی به تپه نیلوفر آبی تپه شیر نر نیز می گویند. یافته های باستان شناسان نشان داده است که تپه نیلوفر آبی در زمان های دور ، تنها یک جزیره کوچک بوده است ، اما با گذشت زمان ، این زمین مرتفع شده و سطح دریا پایین آمده است و باعث پدید آمدن آن چیزی شده که امروز ما می بینیم. تخته سنگ شیر نر ، در اصل یک سنگ در کنار همان جزیره کوچک بوده که با گذشت زمان و فرسایش تدریجی شکل کنونیش را به خود گرفته است. بهترین زمان برای رفتن به مرکز تفریحی توریستی نیلوفر آبی در زمان برگزاری فستیوالهای گل نیلوفر است. فستیوال های گل نیلوفر آبی و شکوفه های هلو هر ساله در ماه آگوست در این مرکز برپا می شوند. در این مراسم ویژه بیش از 100 نوع مختلف از گل های نیلوفر آبی را ،که گل مقدس مذهب بودا نیز به شمار می رود ، به نمایش می گزارند، و منظره ای رویایی و زیبا پدید می آید که هر کسی از دیدنش لذت بسیار خواهد برد. ورودی این مجموعه برای بزرگسالان 60 یوان و برای بچه های با قد کوتاه تر از 150 سانتی متر 30 یوان است. ساعات کاری: 8 صبح الی 6:30 بعد از ظهر برای رفتن به این محل کافی است با مترو خط های 3 یا 4 به ایستگاه Shiqi Station رفته ، از آنجا با اتوبوس های Shiqiao-Lotus Hill که در ورودی ایستگاه متر ایستاده اند به نزدیک درب وردودی مرکز تفریحی تپه نیلوفر آبی بروید . با 5 دقیقه پیاده روی درست روبروی درب ورودی مرکز خواهید بود.   رودخانه مروارید(Pearl River ) رودخانه مروارید، طولی معادل 2000 کیلومتر دارد( 1243 مایل) این رودخانه سومین رودخانه بلند چین به حساب می آید. این رودخانه از 4 رودخانه مجزا ایجاد می شود. رودخانه Xi ( که از فلات Yunnan-Guizhou نشأت می گیرد)،رودخانه Luxi ( که از شهر Conghua در استان Guang dong سرچشمه می گیرد) ، رودخانه Bei و رودخانه Dong ( که هر دو از ایالت Jiangxi سرچشمه می گیرند.) ، این چهار رودخانه در گوانجو به هم می پیوندند و حدود 70 کیلومتر جاری هستند و در نهایت به دریای جنوب می ریزند. بخشی از رودخانه که از شهر گوانجو می گذرد ، همان رودخانه مروارید است، که در واقع بخش شناخته شده تر رودخانه به حساب می آید. در دوران باستان ، رودخانه مروارید، تحت عنوان دریای مروارید شناخته میشد، این به خاطر عرض 2000 متری کانال اصلی رودخانه بود ( یعنی چیزی حدود 2187 یارد) . بعد تر ها ، عرض رودخانه به 197 یارد کاهش یافت. نام رودخانه مروارید از تخته سنگی بزرگ که بر بستر رودخانه وجود دارد سرچشمه می گیرد. این تخته سنگ ، با عنوان « مروارید دریا» ، کاملاً گرد و صیقلی است ، درست شبیه به یک مروارید درخشان بزرگ. امروزه با رشد و توسعه شهر گوانجو ، 10 پل بر فراز این رودخانه ساخته شده است ، که دو سوی رودخانه را به هم اتصال می دهند . در دو سمت رودخانه ، ساختمان های سر به فلک کشیده هتل های چند ستاره و مراکز خرید بزرگ فراوان دیده می شوند.
در عبور از چنین شهر موفقی ، رودخانه مروارید، علاوه بر نمایش زیبایی طبیعی اش همچون سایر رودخانه ها ، نوعی چشم انداز خیره کننده را نیز ارائه می نماید که تنها به مناطق مدرن تعلق دارد . وقتی شب فرا می رسد ، رودخانه مروارید بلافاصله زیباییش دو چندان می شود. برج های اطراف ، با چراغ های نئون رنگارنگ تزئین شده اند، که باعث می شوند روی رودخانه رنگین کمانی عالی مجسم شود. در دو سوی رودخانه زندگی شبانگاهی شهر بیدار می شود، که در فروغ چراغ های رنگارنگ بسیار زیبا به نظر می رسد. آب در رودخانه ، نورافشانی ها را به صورت خیره کننده ای بازتاب می دهد و انگاره هایی بر آن سوسو می زنند. کشتی های کروز پر از توریست ها ، به آهستگی در رفت و آمد هستند. بازدید کننده ها از خنکای آرام نسیم لذت می برند و در منظره شبانگاهی رنگارنگ غوطه ور می شوند. شب های رودخانه مروارید بسیار شبیه به لنگر گاه ویکتوریا ( Victoria ) در هنگ کنگ می باشد. در طول روز ، مردم می توانند در راه روی چشم انداز ( محوطه پیاده روی مخصوص کناره رودخانه ) در کنار رودخانه پیاده روی نموده و از منظره آبی زیبا لذت ببرند. این مسیر پیاده روی 23 کیلومتر درازا در طول رودخانه دارد ( 14 مایل) این مسیر در واقع نوعی بند است که جهت استفاده از چشم انداز ساخته شده است. علاوه بر چشم انداز جذاب آب در کناره رودخانه مروارید، مردم همچنین می توانند ساختمان های هنری و تاریخی را در این ناحیه از گوانجو بیابند، که از آن جمله می توان به آکادمی نظامی هوانگ پو (Huang pu )( اولین آکادمی نظامی در تاریخ کشور چین) ، سالن کنسرت Xinghai ( که منظره ای زیبا و غیر معمول را نمایش می دهد)، ساختمان تاریخی در Shamian ( که در برگیرنده صدها ساختمان با طراحی های معماری مختلف است) و بارانداز Tianzi ( که برای تجمعات رسمی در 100 ها سال گذشته مورد استفاده قرار می گرفته ) اشاره نمود. رودخانه مروارید، مانند روبانی است که ساختمان های تاریخی و مناظر زیبا را در طول رودخانه به هم متصل می کند و به مردم هم فرهنگ مدرن و هم میراث تاریخی شهر گوانجو را نمایش می دهد. برای رسیدن به این محل کافی است که خط 2 مترو را سوار شوید و در ایستگاه Haizhu Square Station پیاده شوید، از خروجی A که بیرون بروید، می توانید راه خود را سمت مسیر کنار رودخانه به راحتی بیابید. معبد 6 درخت انجیر   معبد 6 درخت انجیر تاریخی 1400 ساله را دربا خود همراه دارد، معبد 6 درخت انجیر یکی ازمعابد برتر بودائیست در گوانجو به حساب می آید و در خیابان لیورنگ (Liurong) ( که در زبان چینی به معنای خیابان 6 درخت انجیراست) واقع شده است. این معبد به خاطر مجموعه آثار باستانی و فرهنگی که درخود جای داده است ، هم در داخل و هم خارج از کشور از شهرت خاصی برخوردار است. این بنا در سال 537 ساخته شده است و بعد از آن چندین مرتبه بازسازی شده است، نام معبد نیز چندین مرتبه تغییر کرده است که از جمله اسامی قبلی آن می توان به معبد Changshou ( به معنای معبد طول عمر ) و معبد Jinghui اشاره داشت . نام حال حاضر معبد در واقع نامی است که توسط ادیب بزرگ Dongpo Su در دوران سلطنت خاندان Song ها (960-1270) به آن داده شد. گفته می شود که زمانی که این دانشمند از سفرش به شمال بر می گشته ، در مسیر خود این معبد را می بیند و در نزدیکی آن 6 درخت انجیر بزرگ می بیند. انرژی ناشی از درخت ها احساس خوشی را به او می دهد. راهب بزرگ معبد از او دعوت می کند تا نامی به معبد بدهد، Dongpo Su ، نام کنونی را انتخاب می نمایدو سرانجام ، معبد نام رسمی اش به معبد 6 درخت انجیر تغییر می یابد. پاگودایی که در این معبد وجود دارد، مجموعاً به عنوان 6 پاگودای انجیر از پاگودای گل خوانده می شود. وقتی که از درب کوهستانی وارد معبد شوید، اولین تالاری که به چشم می خورد ، تالار Tanwang است. بودای خندان درست روبروی شما با صورتی پر از لبخند تماشایتان می کند و به شما خوش آمد می گوید. درست پشت این تالار ، تالار Weituo قرار گرفته است. با توجه به داستان هایی که نقل شده ، Weituo ژنرالی بوده که آثار باستانی بودائیسم را که دزدیده شده بودند، بازپس می گیرد، این فرد درست برعکس بودای خندان ، چهره عبوس و خشن و جدی دارد.
       
چشم نواز ترین بخش معماری این سازه مربوط به پاگودای6 انجیر است. در واقع این همان پاگودایی است که در آن آثار عتیقه و باستانی بودایی نگهداری می شود. سقف این بنا رو به بالا ساخته شده و شبیه به گل سرخ پنج برگ است. رأس پاگودا شبیه به پرچم گل ساخته شده است و کل سازه شبیه به کلاله ای بزرگ به نظر می رسد، به همین دلیل است که مردم محلی به آن پاگودای گل مانند می گویند. پاگوداها هم فضای نمایشی زیبایی دارند و هم چشم انداز دلپذیری برای بازدید کنندگان فراهم می کنند. در غرب پاگودای 6 انجیر، تالار بودایی Daxiong واقع شده است، که تالار اصلی مجموعه معبد 6 درخت انجیر نیز به حساب می آید. سه تا از بزرگترین تندیس های مسی بودایی باستانی با اسامی Sakyamuni، Amitabha ،Apothecary در این محل واقع شده اند ، این تندیس ها نمادی از حال، گذشته و آینده محسوب می شوند. حین بازدید از معبد شاهد سوزاندن عود توسط بازدیدکنندگان خواهید بود، هر ساله در اول سال نوی چینی که با عنوان فستیوال بهاره خوانده می شود و همچنین در فستیوال فانوس ، تمامی معابد و از جمله همین معبد جمعیت زیادی را پذیرا خواهند بود. مردم بسیاری در صف های طولانی می ایستند تا بتوانند عودهایشان را با دعای اینکه در سال جدید از سوی خداوند مورد عفو قرار بگیرند بسوزانند. برای بازدید از این مکان به حداقل یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.
هزینه ورودی : 15 یوان است ساعات کاری : 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر برای رفتن به این محل کافی است مترو خط 1 و یا 2 را سوار شده و در ایستگاه Gongyuanqian پیاده شوید. از خروجی B مترو که بیرون بروید ، با 5 دقیقه پیاده روی به معبد می رسید.  

نمایشگاه بین المللی اتوماسیون صنعتی 2016- شانگهای تاریخ شروع : سه شنبه 08 تیر 95 تاریخ پایان : پنج شنبه 10 تیر 95

نمایشگاه بین المللی مدیریت انرژی و هوشمندسازی 2016- شانگهای تاریخ شروع : سه شنبه 08 تیر 95 تاریخ پایان : پنج شنبه 10 تیر 95 نمایشگاه بین المللی پارچه و پوشاک 2016 - شنزن تاریخ شروع : پنج شنبه 17 تیر 95 تاریخ پایان : شنبه 19 تیر 95 نمایشگاه بین‌المللی منسوجات خانگی (پائیزه) 2016 - شانگهای تاریخ شروع : چهارشنبه 03 شهریور 95 تاریخ پایان : جمعه 05 شهریور 95 نمایشگاه بین المللی خانه های هوشمند 2016 - شانگهای تاریخ شروع : چهارشنبه 10 شهریور 95 تاریخ پایان : جمعه 12 شهریور 95 نمایشگاه بین المللی قالب سازی 2016- گوانگ ژو تاریخ شروع : پنج شنبه 25 شهریور 95 تاریخ پایان : شنبه 27 شهریور 95 نمایشگاه بین‌المللی دکوراسیون،لوازم خانگی و هدایا 2016 - شانگهای تاریخ شروع : سه شنبه 30 شهریور 95 تاریخ پایان : پنج شنبه 01 مهر 95 نمایشگاه بین المللی کاربرد انرژی خورشیدی در ساختمان های هوشمند 2016- شانگهای تاریخ شروع : جمعه 02 مهر 95 تاریخ پایان : یکشنبه 04 مهر 95 نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم های حرارتی و برودتی 2016 - شانگهای تاریخ شروع : جمعه 02 مهر 95 تاریخ پایان : یکشنبه 04 مهر 95 نمایشگاه بین المللی ساختمان هوشمند 2016 - شانگهای تاریخ شروع : جمعه 02 مهر 95 تاریخ پایان : یکشنبه 04 مهر 95 نمایشگاه بین المللی روشنائی و نورپردازی 2016 - شانگهای تاریخ شروع : جمعه 02 مهر 95 تاریخ پایان : یکشنبه 04 مهر 95 نمایشگاه بین المللی نخ و الیاف(پاییزه) 2016- شانگهای تاریخ شروع : سه شنبه 20 مهر 95 تاریخ پایان : پنج شنبه 22 مهر 95 نمایشگاه بین المللی پارچه های پوشاک و متعلقات مرتبط (پائیزه) 2016 - شانگهای تاریخ شروع : سه شنبه 20 مهر 95 تاریخ پایان : پنج شنبه 22 مهر 95 نمایشگاه بین المللی منسوجات صنعتی و نبافته 2016 - شانگهای تاریخ شروع : چهارشنبه 21 مهر 95 تاریخ پایان : جمعه 23 مهر 95 نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار، کاغذ و مقوا و کاردستی 2016- شانگهای تاریخ شروع : شنبه 24 مهر 95 تاریخ پایان : دوشنبه 26 مهر 95 نمایشگاه بین المللی حفاظت از محیط زیست 2016- هنگ کنگ تاریخ شروع : چهارشنبه 05 آبان 95 تاریخ پایان : شنبه 08 آبان 95 نمایشگاه بین‌المللی صنعت نور و صدا 2017 - گوانگ ژو تاریخ شروع : چهارشنبه 05 آبان 95 تاریخ پایان : شنبه 08 آبان 95

خرید در شهر گوانجو

شهر گوانجو که درست در نزدیکی شهر های ماکائو و هنگ کنگ واقع شده است ، تحت تأثیر این دو شهر رشد اقتصادی و بازرگانی خوبی را تجربه می کند. نمایشگاه کانتون نیز که هر ساله دو بار در این شهر برگزار می شود ، فضای بازرگانی و اقتصادی شهر را تحت تأثیر قرار می دهد. برای توریست ها شهر گوانجو نوعی بهشت خرید به حساب می رود. اگر کسی گذرش به شهر گوانجو بیفتد ، اهالی شهر حتماً ایشان را برای یک قدم زدن لذت بخش به خیابان پیاده روی Shangxia Jiu Lu و مرکز خرید Teem Plaza خواهند بود. این دو محل درست مثل خیابان Wangfujing شهر پکن وشهر معابد خدایان ( Chenghuang Miao ) شانگهای و معبد کنفوسیوس در شهر نانجینگ معروف ترین خیابان های تجاری سنتی قدرتمند شهر گوانجو به حساب می روند. خیابان مخصوص پیاده روی Shangxia Jiu Lu ، در محدوده Liwan در Xiguan ، در حقیقت یک منطقه ی تجاری سنتی موفق به حساب می رود. این خیابان ، اولین خیابان پیاده روی تجاری در شهر گوانجو به حساب می رود. با قدم زدن در این خیابان ، شما انواع ساختمان سازی را به سبک Qi Lou که سبک ساختمان سازی قدیم گوانجو بوده است ، خواهید دید. در این خیابان پیاده روی در هر دو سمت خیابان ، می توانید انواع و اقسام مغازه ها را تماشا کنید، خواهید دید که بیش از 200 مغازه مختلف در این محل وجود دارند ، و همچنین رستوران های معروف و کافه های بین المللی گوناگونی در آن شعبه دارند. معمولاً از ساعت 1 بعد از ظهر تا 9 شب ، در روزهای آخر هفته و یا تعطیلات خاص ، این خیابان در انحصار عابرین پیاده قرار می گیرد. حتماً در بازدید خود از شهر گوانجو ، برای دیدن این خیابان وقت بگذارید ، مطمئن باشید که با دیدن این خیابان با دنیایی جدید روبه روی خواهید شد . این خیابان در عین به روز بودن بوتیک هایش کاملاً سنتی است ، سنت و مدرنیسم را در اینجا کنار هم خواهید دید.  

***

*** اگر شما به سبک لباس ها و مدل های کره ای و ژاپنی علاقه دارید ، به خیابان Zhuangyuan ( که خیابان شماره یک دانش پژوهی گوانجو به حساب می رود ) واقع در خیابان Renmin Nan Lu مراجعه کنید . این خیابان ، در حقیقت یک کوچه باریک ، با طول کمتر از 200 متر می باشد ، این کوچه بازدیدکننده های مختلفی را به واسطه انواع و اقسام لباس های روی مد خاصش ، انواع زیور آلات و اجناس کوچک و بزرگ با طراحی منحصر به فردشان به خود جلب می نماید ، این کوچه باریک بین مردم و به خصوص جوانان از شهرت خاصی برخوردار است.  

***

*** معروف ترین مجتمع خرید در شهر گوانجو ، Teem Plaza و China Plaza ( Zhonghua Guangchang ) هستند.  

***

*** . مجتمع خرید ، Teem Plaza تبدیل به مرکز تجاری جدید گوانجو شده است. در این بخش از شهر ، انواع بوتیک ها ، مغازه ها ، انواع و اقسام اجناس عالی و باکیفیت را عرضه می کنند و در کنار آن رستوران های خوب نیز به چشم می خورند.  

***

*** خیابان Hualin Jade Ware و خیابان خوشنویسی و نقاشی Wende این خیابان ها در Xia Jiu Lu واقع شده اند. خیابان Hualin Jadeware ، خیابانی است که انواع خرده فروشی و کل فروشی در زمینه انواع سنگ یشم و جواهر آلات در آن صورت می گیرد. گفته می شود که تاریخ این خیابان به دوران سلسله ی Qing بر می گردد. ( 1644-1911 ) . از آن زمان تا کنون ، خیابان ، Hualin Jadeware ، شهرت خاصی در نمایش انواع تولیدات یشم دارد. در حال حاضر ، انواع و اقسام سنگ های یشمی در این منطقه یافت می شوند. بهترین کیفیت های یشم از استان های Yunnan و Burma به این جا آورده می شود و تبدیل به انواع دستبند ، حلقه و سایر پوشش ها می گردد. خیابان نقاشی و خوش نویسی Wende که در همسایگی خیابان Beijing Lu واقع شده است ، تحت عنوان گالری گوانجو شناخته می شود. مغازه هایی که کارهای خوشنویسی و هنر می فروشند در دو طرف این خیابان به موازات هم امتداد می یابند.  

***

*** بازار غذای دریایی Yide Lu ، خانه ی انواع غذاهای خشک شده دریایی محبوب و معروف به حساب می رود . شما انواع و اقسام غذاهای دریایی ، نظیر ، باله های کوسه ، انواع صدف های خوراکی ، حلزون های دریایی خوراکی و انواع بندپایان دریایی و ... را در این جا خواهید یافت . دو نوع غذای چینی دریایی با عناوین Shan Hai Cheng و Hai Zhong Bao ، از جمله متداول ترین و محبوب ترین غذاهای دریایی در این بازار به شمار می روند.  

***

*** انواع بازارهای لباس گوانجو عبارتند از : خیابان Gaodi ، که از خیابان Beijing Nan در شرق شروع می شود و تا خیابان Qiyi Lu ، در غرب ادامه می یابد. و بازارهای لباس Hongmian ، در طبقات 1 و 2 و 3 ، شماره 184 ، خیابان Huanshi Xi Lu در گوانجو واقع شده است.  

***

*** بازار الکترونیک Highsun ، نیز بازار مناسبی برای خرید های الکتریکی و الکترونیکی به شمار می رود.  

***

*** بازار پارچه Highsun Fabric Market نیز از بازارهای بسیار عالی شهر گوانجو به شمار می رود.  

***

*** محصولات محلی شهر گوانجو : در طول سفر خود به شهر گوانجو ، فراموش نکنید که مقداری محصولات محلی نظیر ، چای های گیاهی Wang Laoji ( Wan Laoji Herbal Tea ) اسباب پخت و پز ، قلابدوزی های مخصوص شهر گوانجو ، میناکاری های گوانجو و پیکره تراشی های گوانجو را حتماً در لیست خرید خود جای دهید. 1- پیکره تراشی های مخصوص شهر گوانجو ، شامل کنده کاری روی عاج ، پیکره تراشی بر روی یشم ، پیکره تراشی بر روی چوب و پیکره تراشی بر روی چوب زیتون را شامل می شود. 2- میناکاری های مخصوص شهر گوانجو بر روی انواع کوزه های رنگارنگ انجام می شود. این حرفه در این شهر بیش از 300 سال قدمت دارد. 3- قلابدوزی های شهر گوانجو ، که با عنوان قلابدوزی های Yue شهرت دارند ، در کنار 3 نوع قلابدوزی مشهور دیگر Su ، Xiang و Shu جزء 4 نوع قلابدوزی بسیار مشهور کشور چین به حساب می رود. 4- چای های گیاهی Wang Laoji ، انواعی از چای گیاهی به شمار می روند که برای بدن انسان ها بسیار مفید می باشند.
برای دریافت تورهای لحظه آخری به کانال تلگرام ما بپیوندید